Новини для українців всього свту

Tuesday, Mar. 9, 2021

У Львові будівельнику пришили його відірвану руку

Автор:

|

Березень 25, 2020

|

Рубрика:

У Львові будівельнику пришили його відірвану руку
Нестор

Надії на те, що 23-річному Нестору з Старосамбірського району Львівщини вдасться врятувати ліву руку, яка трималася лише на шматочках шкіри, практично не було. Кістка, судини, нерви, сухожилля — все було пошматоване. Але хірурги Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги ризикнули. Вони складали кістки, зшивали судини, сухожилля, нерви. Від моменту операції минуло лише п’ять днів і рука у хлопця працює.
Нестор розповів, що працював на будівництві. Він закладав у вимкнену електричну бетономішалку пісок, цемент, коли хтось випадково її увімкнув, руку хлопця затягнуло та пошматувало. Він намагався допомогти собі правою рукою і йому розтрощило палець і на правій руці.
До лікарні хлопця привезли з важкою зовнішньою кровотечею. За таких травм, здебільшого, проводять ампутацію. Але хірурги вирішили спробувати врятувати хлопцеві руку. Оперувати хлопця взявся хірург Гнат Герич. Його асистентами були Остап Зубач і лікарі-інтерни Богдан Гель і Петро Домбровський.
Операція тривала шість годин. Ліва рука хлопця була ушкоджена в критичній зоні, де зосереджені дрібні судини, артерії, нерви, а у пацієнта ще й були повністю вирвані сухожилля. Операція була надважкою. «Операція була важкою, доводилося руку збирати поетапно. Збирали і фіксували кістку, під мікроскопом зшивали судини, нерви, сухожилля. Нам дуже хотілося врятувати хлопцеві руку, тож ми з нетерпінням чекати три дні, впродовж яких мало стати відомо, працює рука чи ні. Минуло вже п’ять днів, рука працює, хлопець ворушить, згинає пальці. І це тішить», — розповів д-р Герич.
Під загрозою ампутації був і четвертий палець на правій руці. Його також довелося збирати докупи частинами.
За словами хірурга, попереду на хлопця чекає ще кілька коригуючих операцій, та вони вже нескладні (пересадка шкіри тощо). Але ліва рука і палець на правій руці у хлопця будуть працювати.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply