Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

У Дніпрі створили колекцію осколків і куль, витягнутих із тіл бійців

Автор:

|

Серпень 18, 2016

|

Рубрика:

У Дніпрі створили колекцію осколків і куль, витягнутих із тіл бійців

Експонати

У працівників Обласної клінічної лікарні (ОКБ) імені Мечникова в Дніпрі зібралася чимала колекція осколків, що були витягнуті з українських воїнів, котрі боронять Україну від навали російсько-терористичних військ на Донбасі. «Тут зібрані кулі й осколки від сучасної зброї, починаючи від стрілецької. Це — автоматні кулі, від гвинтівок і снарядів, які прилітають на наші позиції і викликають смерті та поранення наших бійців, — розповів Юрій Скребець, заступник головного лікаря медичного закладу. — Тут і товстостінні важкі осколки від артилерії, немагнітні, легкі, а дуже великі — це «Град».
Є й фрагменти «недозволених» 120-міліметрових мін, а також від танкових снарядів і боєприпасів до різноманітних самохідних установок. Лікарі зазначають, що чим менші осколки, тим вони небезпечніші, оскільки швидкість їхнього польоту — дуже велика. «За 27 місяців роботи наші лікарі зробили понад 3,5 тис. операцій, перелили 2 т донорської крові, врятували 2 тис. бійців. Ми цим пишаємося», — розповів Сергій Риженко, головний лікар ОКБ.
Осколки — це не лише пам’ять про врятовані життя, але й речові докази: слідчі органи вилучають їх для зберігання. Вони служать доказами для встановлення отримання поранення в умовах бойових дій, для встановлення військових злочинів. Як сказав головний лікар, в осколках зберігається історія, написана кров’ю. Зазвичай пораненим не дозволяють забирати на згадку залізо, що з них витягли. Втім, іноді бійці, все ж таки, це роблять — потай.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply