Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Третина американців — сновиди?

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Третина американців — сновиди?

Кожен третій дорослий американець, перебуваючи в стані сну, виконував різноманітні дії. Ці дані були отримані під час дослідження, проведеного групою фахівців зі США та Франції. У дослідженні взяло участь понад 19 тис. американців віком від 18 років. Учених цікавив опис епізодів сомнамбулізму (лунатизму), відзначених учасниками протягом 12 останніх місяців, а також приблизна кількість таких епізодів протягом усього життя.

За результатами дослідження, щонайменше один епізод лунатизму протягом свого життя згадало більш ніж 29 % учасників опитування. Неусвідомлені дії уві сні протягом останнього року здійснювали 3,6 % американців. Як мінімум про два епізоди сомнамбулізму за місяць згадав 1 % респондентів.

Оцінивши отримані дані, дослідники також визначили фактори ризику активності уві сні. Неодноразові напади лунатизму протягом місяця значно частіше зустрічалися серед хворих на синдром обструктивного апное сну, обсесивно-компульсивний розлад, клінічну депресію, в американців, які хворіють на алкоголізм, а також приймають антидепресанти з групи селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

Моріс Оайон, один з авторів роботи, зазначив, що близько десяти років тому група провела аналогічне дослідження в Європі. Тоді сомнамбулізм у тій чи іншій формі було виявлено у 2 % учасників опитування.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply