Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Стимулятор мозку — проти хвороби Альцґеймера

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Стимулятор мозку — проти хвороби Альцґеймера

Учені з Університету Джона Гопкінса запропонували використовувати для лікування захворювання Альцґеймера глибоку стимуляцію мозку. Цей метод уже використовується в боротьбі з хворобою Паркінсона й епілепсією. Дослідники створили спеціальний стимулятор мозку, який раніше вже тестувався на шести пацієнтах із помірною формою недуги Альцґеймера.

Науковці вважають, що отримані результати дозволяють сподіватися, що цей метод допоможе поліпшити пам’ять і вповільнити розвиток процесів, що порушують когнітивні функції мозку. Для встановлення стимулятора в черепі пацієнтів медики роблять отвори й імплантують дроти. Електроди вводяться в склепіння головного мозку, яке пов’язане з гіпокампом, що відповідає за пам’ять і навчання. Невеликий прилад, що нагадує поширений у світі кардіостимулятор, за допомогою низьковольтних розрядів впливає на нейрони.
Така стимуляція із частотою 130 розрядів на секунду допомагає підтримувати нервові клітини в активному стані та запобігати їхній смерті під впливом нейродегенеративного захворювання. У підсумку вдається уникнути «дірок» у нейронній мережі головного мозку.
Випробування на першій групі, що складалася зі шести осіб, засвідчили, що за рік використання приладу в ділянках мозку, відповідальних за пам’ять, збільшилося споживання глюкози. Це виразно вказує на позитивний ефект від лікування, оскільки зниження метаболізму глюкози постійно супроводжує хворобу Альцґеймера.
У новому етапі клінічних досліджень візьмуть участь 40 осіб зі США та Канади, які протягом року носитимуть стимулятори. Причому деякі з них буде відключено, аби переконатися в ефективності пристрою (щоби виключити ефект плацебо). Оцінювати роботу приладу вчені будуть за результатами детального сканування мозку кожного пацієнта.
Деякі фахівці вважають, що стимулятор не зможе цілком перемогти хворобу та повністю зупинити патологічні зміни в мозку, а лише полегшить симптоми. Так це чи ні, покаже час. Раніше американські дослідники виявили, що біомаркери хвороби Альцґеймера можуть проявитися в мозку генетично схильних до неї людей більш ніж за 20 років до появи перших очевидних симптомів захворювання.

До речі
Клубний наркотик екстезі допомагає позбутися посттравматичного стресового стану. Такого висновку дійшов американський психіатр Майкл Мітофер. Лікар провів експеримент із пацієнтами, які замкнулися в собі через утрату рідних або споглядання стихійної катастрофи. Він давав екстазі 20 своїм пацієнтам, котрі перебували в шоковому стані й відмовлялися спілкуватися. Під дією наркотика вони стали більш комунікабельними та відвертішими з лікарем під час психотерапевтичного сеансу. А із часом — почали довіряти медикам і швидше одужали. Згідно з висновками психотерапевта, екстазі виявився на 83 % ефективнішим при лікуванні від психічних травм, аніж плацебо. Однак колеги д-ра Мітофера не поділяють його оптимізму через ризик перетворити пацієнтів на наркоманів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply