Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Споживання аспірину може призвести до сліпоти

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Споживання аспірину може призвести до сліпоти

Регулярне вживання аспірину протягом тривалого періоду може спровокувати невелике, але статистично значуще зростання ризику вікової дегенерації сітківки. Дегенерація сітківки — це захворювання, яке згодом призводить до сліпоти. Аспірин широко використовується в усьому світі як знеболювальний і жарознижуючий засіб, а також для зниження згортання крові та профілактики інсульту.

Група вчених з Університету Вісконсину під керівництвом Барбари Кляйн провела дослідження, присвячене можливому зв’язку між вживанням аспірину і частотою вікової дегенерації сітківки (AMD). Під час масштабного експерименту науковці зібрали дані про більш ніж шість тисяч людей віком від 43 років.
Д-р Кляйн і її група вибрали із цього обсягу даних 4,9 тис. осіб віком до 86 років. Науковці стежили за станом їхнього здоров’я протягом близько 15 років. Виявилося, що в 512 осіб із цього числа була діагностована рання дегенерація сітківки, а в 117 — пізня дегенерація. Також з’ясувалося, що регулярне вживання аспірину протягом десяти років — щонайменше двічі на тиждень упродовж більш ніж трьох місяців — пов’язане з підвищеним ризиком пізньої дегенерації.
«Використання аспірину протягом п’яти років не посилює ризику ранньої чи пізньої AMD. Проте регулярне вживання аспірину впродовж десяти років призводить до невеликого, але значущого зростання ризику пізньої дегенерації», — зазначають дослідники. Барабара Кляйн і її співавтори наголошують, що зазначений ними ефект потребує глибшого дослідження, і якщо він буде підтверджений, необхідно буде розробити методи зниження ризику, пов’язаного із вживанням аспірину.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply