Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Скільки живе коронавірус на різних поверхнях

Автор:

|

Квітень 21, 2020

|

Рубрика:

Скільки живе коронавірус на різних поверхнях

Учені всього світу провели не одне дослідження з моменту виявлення Covid-19. Серед іншого з’ясовували, наскільки довго може існувати вірус на різних поверхнях і за яких температур він найактивніший.
За кімнатної температури та відносній вологості 65 % вірус може існувати: на зовнішньому боці медичної маски — не менше тижня; на нержавіючої сталі та пластмасі — менше тижня; на склі — менше чотирьох днів; на дереві та тканинах — менш двох днів; на папері — не менше трьох годин.
Середній час життя коронавірусу у вилікуваних пацієнтів становить приблизно 20 днів. Найдовший термін — 37 днів. Про це свідчить дослідження Військово-медичного університету в Чунціні (Китай). Унікальним випадком учені вважають історію хвороби пацієнта з коронавірусом, у котрого інфекція залишалася в організмі 50 днів. На їхню думку, вірус та організм людини прожили в симбіозі багато часу. Це означає, що коронавірус може мутувати: викликати менше симптомів, але жити довше.
А науковці з Університету Сунь Ятсена (Китай) дійшли висновку, що Covid-19 найшвидше поширюється в холодному кліматі, за температури близько дев’яти градусів тепла за Цельсієм. Дослідники ж із Університету Гонконґу дійшли висновку, що вірус найактивніший при чотирьох градусах тепла за Цельсієм. В їхній доповіді також згадали, скільки існує коронавірус за різних температур: 4° C — понад два тижні; 22° C — близько тижня; 37° C — менш ніж два дні; 56° C — менше ніж 30 хвилин; 70° C — менше ніж п’ять хвилин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply