Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

Скільки кави потрібно для продовження життя

Автор:

|

Жовтень 16, 2022

|

Рубрика:

Скільки кави потрібно для продовження життя

Згідно з новим дослідженням Науково-дослідного інституту серця та діабету Бейкера у Мельбурні (Австралія), вживання двох-трьох філіжанок кави на день пов’язане зі збільшенням тривалості життя та зниженням ризику серцево-судинних недуг.
«У цьому великому обсерваційному дослідженні мелена, розчинна кава та кава без кофеїну були пов’язані з еквівалентним зниженням частоти серцево-судинних захворювань і смертності від серцево-судинних захворювань або будь-якої іншої причини», — заявив Пітер Кістлер, автор дослідження.
Зокрема, найбільше зниження ризику спостерігали при вживанні двох-трьох філіжанок на день. Причому найбільшу користь приносила мелена кава. Вживання двох-трьох горняток такого напою на день було пов’язане зі зменшенням ймовірності смерті на 27 % і зниженням ймовірності серцево-судинних захворювань на 20 %.
Також у дослідженні вивчали зв’язок між типами кави та виникненням аритмій, серцево-судинних захворювань та смерті з використанням даних Британського біобанку, до якого були залучені дорослі віком від 40 до 69 років. Серцево-судинні захворювання передбачали ішемічну хворобу серця, застійну серцеву недостатність та ішемічний інсульт.
До дослідження були включені 449 563 учасники без аритмій або інших серцево-судинних захворювань на початковому рівні. Середній вік учасників становив 58 років, 55,3 % із них були жінками. Учасники заповнювали анкету, в якій запитували, скільки горняток кави вони випивають щодня і чи пили вони зазвичай розчинну, мелену, або каву без кофеїну. Крім того, вони були згруповані за шістьма категоріями денного споживання, що складаються з «ні», «менше однієї», «одну», «від двох до трьох», «від чотирьох до п’яти» і «більше п’яти», — наголосив експерт.
За його словами, звичайний тип кави був розчинним у 198 062 учасників (44,1 %), меленим у 82 575 (18,4 %) та без кофеїну у 68 416 (15,2 %). Ті, хто не п’ють каву з контрольної групи, склали 100 510 учасників (22,4 %).
Шанувальників кави порівнювали з непитущими за частотою серцево-судинних захворювань, аритмією та смертністю після поправки на вік, етнічну приналежність, стать, ожиріння, діабет, високий кров’яний тиск, статус куріння, синдром обструктивного апное уві сні, споживання чаю й алкоголю. Інформація про результати була отримана з медичних записів і записів про смерть.
Загалом за час спостереження померли 27 809 учасників (6,2 %). Усі підтипи кави пов’язані зі зниженням смертності від будь-якої причини. Найбільше зниження ризику спостерігали за вживання двох-трьох філіжанок на день, що порівняно з відмовою від вживання кави було пов’язано зі зменшенням ймовірності смерті на 14 %, 27 % і 11 % для напоїв без кофеїну, мелених і швидкорозчинних сортів відповідно.
При цьому за час спостереження серцево-судинні захворювання діагностували у 43 173 учасників (9,6 %). Але найнижчий ризик спостерігався при вживанні двох-трьох філіжанок на день. «Кофеїн є найвідомішим компонентом кави, але напій містить більше 100 біологічно активних компонентів. Цілком імовірно, що сполуки, які не містять кофеїну, були відповідальними за позитивний взаємозв’язок, що спостерігається між вживанням кави, серцево-судинними захворюваннями та виживанням. Наші результати демонструють, що не варто перешкоджати вживанню помірної кількості кави всіх видів, але нею можна насолоджуватися як звичкою, корисною для серця», — сказав проф. Кістлер.
Як повідомляв «Міст», львівська кава смакувала в Нью-Йорку.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online