Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Шанс на життя без вад

Автор:

|

Січень 16, 2019

|

Рубрика:

Шанс на життя без вад

Зі 16 областей України до опікового відділення, що у 8-й клінічній лікарні м. Львова з’їхалися діти з вродженими вадами розвитку. Птози, відсутні вушні раковини, деформовані носи, множинні невуси, гемангіоми — ці й інші вади усуває під час благочинної місії у Львові німецький хірург-пластик Клаус Екснер разом із українськими хірургами-пластиками, котрі відклали всі планові операції та присвятили час доброчинній місії, присвяченій українським дітям із вродженими патологіями. Така благочинна місія пластичних хірургів вже стала доброю традицією і відбувається цього року у Львові вдесяте.
Під дверима однієї з конференційних зал 8-ї міської лікарні у неділю увечері — гамірно: діти з батьками очікують своєї черги, щоб потрапити на консультацію до д-ра Екснера, котрий прибув із Франкфурта-на-Майні (Німеччина). Усі дітки хочуть отримати свій шанс на одужання. У когось не підіймається повіка — птоз, у когось немає вушної раковини — все це вроджені вади розвитку, які не дають українським дітям повноцінно жити. Щоб усунути ваду, дехто їхав із іншого кінця України. Скажімо, з Луганська приїхала дівчинка з мамою, коли почули по телевізору про те, що хірурги-пластики у Львові допомагають дітям безкоштовно. Разом із німецьким хірургом працюють його українські колеги: завідувач опіковим відділенням 8-ї міської клінічної лікарні Василь Савчин, завідувач відділенням пластичної хірургії Львівської косметологічної лікарні Андрій Різник, хірург-пластик Василь Олашин (Львів), прибули й хірурги з Івано-Франківська.
«За шість років це вже десята така акція, можна сказати ювілейна, — розповідає д-р Савчин. — Почалася наша дружба та співпраця з Клаусом Екснером 2012 року, коли він разом із групою німецьких лікарів приїхали вболівати за німецьку футбол команду на «Євро-2012». Але ще раніше Ульріх Екснер, брат Клауса Екснера і дитячий ортопед зі Швейцарії, приїздив з подібними доброчинними місіями до Львівської обласної дитячої спеціалізованої клінічної лікарні. Розповідав нам тоді про свого брата — хірурга-пластика. А потім на футбол приїхав і сам Клаус Екснер, котрий, до речі, входить до п’ятірки найкращих хірургів-пластиків Німеччини. Він був керівником клініки пластичної хірургії у Німеччині, а тепер має приватну практику та займається доброчинними місіями у різних країнах світу. Зокрема, й в Україні. За шість років упродовж цих благочинних акцій проконсультували близько 500 українських дітей, провели 211 операцій. Це діти з різних куточків України, які мають вроджені вади.
Активно долучилася до цієї місії дитячий офтальмолог з Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит», головний дитячий офтальмолог області Андріана Патер, котра потім, після операцій, контролює стан здоров’я прооперованих дітей. Вони приїжджають до неї на планові консультації та корекції, якщо виникає необхідність. Є діти, у яких відсутні вушні раковини — це вроджені аномалії. Разом з дружиною Б’янкою, котра також є пластичним хірургом, Клаус Екснер прооперував кількох таких дітей, а ми мали змогу переймати досвід, спостерігати і брати участь в операціях. Зараз разом із хірургом-пластиком Андрієм Різником ми вже робимо ці операції самотужки, без допомоги д-ра Екснера. Якщо є проблема з носом, долучається хірург-пластик Василь Олашин. Носи кількох пацієнтів д-р Олашин разом із д-ром Екснером оперували. Була група дітей з вродженими множинними невусами, які у Німеччині рекомендують видаляти. Були і з гемангіомами обличчя. Українські лікарі ці патології лікують здебільшого консервативно, а німецькі хірурги віддають перевагу радикальному хірургічному методу, який дає потім хороший косметичний і функціональний результат. Були також пацієнти з контрактурами — післяопіковими рубцями, їх також д-р Клаус прооперував. Маємо намір освоїти реконструктивну хірургію при набутих вадах, коли переміщується комплекс тканин. Клаус Екснер готовий оперувати таких пацієнтів, але ми ще не готові. Хочемо наших лікарів скерувати на навчання до Німеччини, щоб повчилися і подивилися на проведення таких операцій.
Загалом із 16 областей України були тепер пацієнти. Ми допомагаємо усім, незалежно звідки приїжджають люди. Декого лише консультували, бо батьки вагаються і ще приймають рішення щодо хірургічного втручання. Дехто приїхав уже не вперше і відразу ж погодився на операцію. Найменшій дитині, яку ми оперували, було п’ять місяців, вона мала велику кавернозну гемангіому на черевній стінці, що кровила. Батьки випадково почули, що Клаус Екснер оперує гемангіоми і ці люди приїхали до нас на консультацію. Дитині провели обстеження, підготували до операції та прооперували. За чотири дні дитину у задовільному стані виписали додому. Були такі діти, кого можна було тут лише проконсультувати, бо ми, на жаль, не можемо забезпечити усім належних умов для хірургічних втручань. Є складні випадки, у яких д-р Клаус пропонує приїхати на операції до Німеччини».
«Не боїшся операції?» — питаю в 11-річного Дмитрика, який з мамою приїхав із Івано-Франківської області. Дмитрик не має однієї вушної раковини.
«Ні, — усміхається підліток, — навпаки. Лікарі кажуть, що я зможу добре чути».
«Після томографії нам сказали, що внутрішнє вухо у малого сформоване, але є туговухість через закритий слуховий канал, — схвильовано розповідає мама Дмитра, — сподіваємося, що після операції син зможе чути. У Києві нам сказали, щоб ми чекали до десятирічного віку, щоб можна було оперувати. Так от ми чекали, а тепер випадково зовсім почули, що до Львова приїздить із доброчинними акціями відомий німецький хірург. Тому ми тут».
Мама хлопчика вже заповнила картку, поспілкувалася з лікарями і поспішає у палату відділення. На її місце до хірургів прийшли інші діти з батьками.
«У нашому суспільстві схиблений імідж пластичної хірургії, — підсумовує д-р Різник. — Чомусь, коли йдеться про пластику, то першими асоціаціями є збільшення грудей, губ, підтяжки обличчя, виправлення носа, але ніхто не думає про лікування важких вроджених вад. А це насамперед пластична реконструктивна відновна хірургія. До Львова приїжджає топовий пластичний реконструктивний хірург, котрий є одним із найкращих у світі, високого рівня професіонал. Він дає нам, українським лікарям, можливість здобувати нові знання і нові можливості. Коли працюєш в операційній поруч із фахівцем такого вищого рівня, вчишся зовсім по-іншому, ніж, скажімо, десь на конференції слухаєш теорію. Хірургія — це рукоділля у буквальному розумінні. Це тактильно руками відчуваєш, де і що потрібно робити. Тут є можливість не лише теоретично пізнати щось нове, а й руками спробувати це зробити. Після таких візитів багато речей ми вже навчилися робити і практикуємо самі. Й якщо ми колись починали з одного стола в операційній, то тепер це кілька паралельно працюючих столів, де поруч із німецьким хірургом працюємо ми, українські пластичні хірурги. Ми самостійно не так багато працювали з птозом, трошки інакше робили відновлення вуха, ми зовсім по-іншому відновлювали молочну залозу після мастектомії. Зараз маємо інші підходи завдяки Клаусу Екснеру і працюємо так, як це роблять у світі, на рівні. Щиро вдячні д-ру Екснеру за його працю і просимо Бога, аби він нам допомагав і надалі».

Ірина Кушинська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply