Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Що потрібно робити, аби перестати їсти вечорами

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

Що потрібно робити, аби перестати їсти вечорами

Підвищений апетит у вечірній або навіть нічний час може бути як шкідливою звичкою або наслідком порушення розпорядку дня, так і серйозною психологічною проблемою. Про це розповіла дієтолог Людмила Бабич.
Вона запевняє, що причини нічної обжерливості можуть бути як об’єктивні, так і чисто особисті, суб’єктивні. До перших відноситься цілком нормальна потреба в їжі, якщо, наприклад, упродовж дня у вас не було часу нормально пообідати і ви обмежилися канапкою з горнятком кави, а додому дісталися аж пізно ввечері. «Буває й інакше: ви сидите на жорсткій дієті, їсте тільки низькокалорійні продукти і то по жменьці. Природно, не отримуючи необхідних мікроелементів і корисних речовин, організм виснажується і починає вам про це «сигналити» вовчим апетитом. І не піддатися йому з кожним днем усе складніше, рано чи пізно відбувається зрив.
Апетит через те що ви мало або невчасно їли — об’єктивна причина. Часто ж головна причина переїдання вечорами — суто психологічна. Наприклад, ви просто звикли їсти вечорами при перегляді телесеріалів або їсте щоразу, коли засмучені або вам немає чим зайнятися. Тоді боротися потрібно не з голодом, а зі своїми проблемами, настроєм і шкідливими звичками.
«У будь-якому випадку вартує не терпіти цей стан, а все ж перекусити. Важливо лише вибирати ті продукти, які не створять важкості в шлунку і не осядуть на талії. Тому вибирайте щось нежирне і легке для перетравлення — йогурт, нежирний сир, овочевий салат або несолодкі фрукти. Пам’ятайте, що для того, щоб рівень цукру в крові підвищився, і ми відчули ситість, треба хоча б 15 хвилин, тому не ковтайте їжу, а жуйте повільно, насолоджуючись смаком», — радить лікар.
Відчуття голоду вечорами досить легко запобігти: не голодувати впродовж дня, інакше переїдання у вечірній час буде складно уникнути. Пийте більше чистої води. Часом апетит минає і без їжі, досить випити склянку води кімнатної температури, радить експерт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply