Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Що краще — маска чи щиток?

Автор:

|

Травень 27, 2020

|

Рубрика:

Що краще — маска чи щиток?
Захисні щитки

Для захисту від коронавірусу пластмасові щитки для обличчя кращі за звичайні медичні маски. Про це йдеться в дослідженні групи вчених Університету Айови. Їхні дані засвідчують, що поширення SARS-CoV-2 відбувається типовими для респіраторних вірусів шляхами. Заразитися можна повітряно-крапельним шляхом, тобто через інфекційні частинки, які опинилися достатньо близько від очей, носа або рота. Науковці порівняли два засоби захисту, які блокують таку передачу вірусу: медичні маски та пластикові щитки для обличчя.
Дослідження продемонстрували, що щитки стримують вірус ефективніше. На рекомендованій дистанції у 2 м щитки для обличчя затримали до 92 % вірусних часточок. На відміну від масок, які мають короткий термін використання й їх не можна застосовувати повторно, пластмасові засоби індивідуального захисту можна мити водою з милом або звичайними побутовими дезінфікуючими засобами та використовувати багато разів.
Фахівці, котрі брали участь у дослідженнях, також заявили, що такі щитки носити зручніше, через них простіше спілкуватися з іншими людьми, і вони не дозволяють випадково торкнутися свого обличчя руками (що є одним зі шляхів передачі вірусу).
Дослідники зазначили, що, найімовірніше, використання цього засобу також допоможе стримати поширення вірусу, і оцінили його ефективність у діапазоні від 68 до 96 %. Експерти додали, що пластмасові щитки можна виробляти за доступною ціною та швидко поширювати. При цьому вони уточнили, що ефективність щитків, коли їх носить уже хвора людина, не вивчалася.
Водночас учені з Індіанського університету презентували маску з «тканини-вбивці», яка не залишає коронавірусу жодних шансів. Під час намокання тканина виробляє невелику електричну напругу. Як пояснили фахівці, багато вірусів прикріплюються до людських органів за допомогою електростатичної взаємодії. А щоб виконати свою «місію» і потрапити в організм, структура вірусів має бути стабільною. Нова ж супермаска цю структуру руйнує, а віруси вбиває. Все це відбувається приблизно за одну хвилину. Для створення маски науковці використовували поліефірну тканину, на яку нанесли частки срібла та цинку, здатні виробляти електрику під час потрапляння вологи.

Маска з дистанційним управлінням

А ізраїльські винахідники розробили антикоронавірусну маску з дистанційним управлінням, в якій можна їсти. До неї під’єднаний важіль, який працює, як велосипедне гальмо. Під час натискання маска відкривається, щоб людина змогла поїсти. «Маска відкривається механічно шляхом дистанційного управління або автоматично, коли виделка наближається до обличчя. Тоді ви можете насолоджуватися їжею. Коли виймете виделку, маска закриється, в ви та люди поруч знову будете захищені від вірусу», — розповів Асаф Гітеліс, віцепрезидент компанії Avtipus Patents and Inventions, яка розробила маску.
За його словами, труднощі можуть виникнути під час вживання морозива або соусів, але з твердими продуктами проблем не повинно виникати. У компанії заявили, що вже подали патент на маску, а за кілька місяців планують почати виробництво. Прогнозують, що такі маски коштуватимуть близько 3 USD.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply