Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Ртутні термометри зникнуть?

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

Ртутні термометри зникнуть?

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала заборонити продаж і виробництво ртутних термометрів, а до 2020 року повністю їх позбутися. Спеціалісти впевнені, що розбиті ртутні термометри становлять загрозу для нервової системи людини й організму загалом. Журналісти програми поцікавилися, яким термометрам українці надають перевагу й чому. 

«Зупинилися більше на ртутному для старшої дитини, а для молодшої — набагато зручніший вушний. Хоч він і значно дорожчий, але півхвилини — й у тебе є результат, і дитина не нервує», — розповіла п. Світлана, директор компанії та матуся двох хлопців. Удома вона має весь асортимент приладів для вимірювання температури.
А от будівельник Олег користується тим, що залишилося ще з радянських часів. «Використовуємо ртутний, бо спробували електронний — і в ртутного показники виявилися точнішими», — пояснив чоловік.
Киянка Наталя Станіславівна знає про наслідки розбитих ртутних термометрів із власного досвіду: «Розлилася ртуть, і треба було міняти штукатурку. Ртутний є шкідливіший для здоров’я, тому що часто б’ється», — зазначила вона.
Для безпечного вимірювання температури дітей пані Катерина купує електронні термометри. «Для дитини зручніше, щоби не розбила», — стверджує жінка.
Украй скептично ставиться до електронних термометрів Віктор, який знає все про прилади. Він уже багато років привозить із Китаю різну техніку. «У мене є дуже великі побоювання щодо достовірності мікроелектронних способів вимірювання температури», — заявив чоловік.
Чимало українців звикло до ртутного термометра та довіряє його показникам. Та й вартість його – значно менша. Так, ртутний коштує близько 5 грн, а електронний — 85 більше гривень.
За словами експертів, ртутні термометри – точніші від електронних, але значно небезпечніші. «Якщо говорити про точність, то набагато точніший — ртутний, тому що електроніка дає все-таки невеликий люфт значення, тобто різницю, але ртутні набагато небезпечніші у використанні, тому що б’ються, особливу небезпеку вони становлять із дітками. Ртуть, коли потрапить у навколишнє середовище, — дуже аґресивна, може бути отруєння її випарами. Для отруєння потрібно дуже мало — тієї мінімальної кількості той, що є в градуснику, вистачить, щоб отруїти всю сім’ю», — повідомив лікар Віталій Машков. Він також нагадав, що в тому разі, якщо термометр розбивається, необхідно викликати рятувальників.
«Обов’язково треба зібрати все. Найпоширеніший варіант — пилососом, тому що він справді засмоктує фактично все, фільтр (із пилососа) після цього знімається й далі ви телефонуєте в Державну службу з надзвичайних ситуацій, викликаєте рятувальників, вони приїжджають, забирають цей пакет і його утилізують, тому що ви не можете самостійно викинути його на вулицю», — додав лікар.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply