Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Розробка, що дозволить виправити симптоми дальтонізму

Автор:

|

Травень 04, 2020

|

Рубрика:

Розробка, що дозволить виправити симптоми дальтонізму

Розробка ізраїльських учених дозволить виправити симптоми дейтераномалії — однієї з найпоширеніших форм дальтонізму. Технологія, що лежить в їхній основі, стане в пригоді і для вирішення інших проблем із зором. Дослідники з Тель-Авівського університету вирішили зробити корекцію дейтераномалії зручнішою, вмонтувавши відповідні фільтри в контактні лінзи.
В основі лінз лежить застосування технології метаповерхностей — тонких плівок зі заданими оптичними властивостями. В цьому конкретному випадку використовували золоті метаповерхності еліпсової форми. Зазвичай подібні структури лежать на пласкій підкладці, проте членам команди вдалося перенести їх на опуклу поверхню контактної лінзи. Експерименти підтвердили, що властивості плівки від цього не змінилися.
Моделювання продемонструвало, що контактна лінза з метаповерхнею вдесятеро покращує сприйняття зеленого кольору. Це означає майже повне відновлення нормального колірного зору.
Після проведення клінічних випробувань лінзи мають з’явитися в продажу. За словами авторів винаходу, технологія дозволить використовувати одну лінзу для лікування відразу кількох проблем — від дальтонізму до порушення рефракції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply