Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Регенерувати людське серце — за прикладом морських анемон

Автор:

|

Липень 27, 2017

|

Рубрика:

Регенерувати людське серце — за прикладом морських анемон

У найближчому майбутньому у вчених, ймовірно, з’явиться спосіб ефективної регенерації тканин людського серця. З такою сенсаційною заявою виступили дослідники з Університету Флориди. Для цього вони пропонують використовувати механізм регенерації тканин морських анемон Nematostella vectensis. У цієї істоти є здатність не лише повністю відновлюватися від поранень, але й «розпадатися» на кілька самостійних організмів, якщо її розрубати на шматочки. Науковці вважають, що ця біологічна суперздатність може бути запозичена для загоєння серцевих м’язів, а в майбутньому використовуватися і для вирощування органів.
Дослідники зуміли збагнути генетичний механізм актинії. Так називають «інструкції» для генів, які зупиняють процеси перетворення клітин із одного типу в інший. У інших тварин такі механізми закладені з народження і залишаються «увімкненими» впродовж усього життя. А якщо його вимкнути, то клітини зможуть перетворюватися в інші типи клітин і, по суті, регенерувати будь-які необхідні частини тіла.
За словами вчених, спостереження за Nematostella vectensis дали їм кілька гіпотез, як «спровокувати» серцеві клітини людини для регенерації. Однак для їхнього підтвердження потрібен час.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply