Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Провели унікальну операцію чоловікові з підковоподібною ниркою

Автор:

|

Грудень 18, 2019

|

Рубрика:

Провели унікальну операцію чоловікові з підковоподібною ниркою
Операційна бригада судинних хірургів, які провели унікальну операцію

Операція, яку у відділенні судинної хірургії Львівської обласної клінічної провели мешканцю 71-річному мешканцю Рівного Миколі П., належить до надскладних. Хірурги опинилися у дуже складній ситуації, коли й оперувати пацієнта дуже ризиковано, і залишати його без оперативного втручання також дуже небезпечно. Вони ризикнули і таки прооперували чоловіка.
У чоловіка була вроджена вада — підковоподібна нирка, коли дві нирки зрослися між собою. Однак ця вада тривалий час не давала про себе знати, чоловік нормально жив доти, доки у нирці не утворився камінь. Це було 1992 року. Ось тоді лікарі і сказали чоловікові про його особливість. Миколу Івановича тоді прооперували в Києві, камінь видалили. Він дотримувався дієти, порад лікарів, час від часу їздив на курорти, пив лікувальні мінеральні води, але за десять років у тій самій нирці знову утворився камінець. Та він був у такому місці, що не заважав нирці нормально працювати, а чоловікові — добре почуватися.
Рік тому Микола Іванович відпочивав у Трускавці й у нього зрушився камінь. Чоловікові терміново зробили комп’ютерну томографію і видали несподіваний діагноз: камінь у нирці, звісно, є, але він не становить загрози. Загрозою для життя є аневризма аорти, доволі великих розмірів, яка утворилася під підковоподібною ниркою і дістатися до якої практично неможливо.
«Треба було якось рятуватися. Місцеві лікарі порадили їхати до столиці. В інституті Шалімова мене ушпиталили, провели обстеження. І лікарі сказали, що дуже складна ситуація, бо аневризма — під нирками і до неї практично не має доступу, щоб її видалити і поставити протез. Оперувати мене відмовилися, порадили стежити за тиском, дотримуватися дієти, фізично не працювати і з тим я поїхав додому», — розповів Микола Іванович.
Утім, чоловік і його донька добре тямили, чим може загрожувати розрив аневризми аорти. Якщо вона розірветься, врятувати чоловіка не вдасться, тож почали шукати вихід із ситуації. Судинні хірурги з Рівного порадили їхати до професора Ігоря Кобзи у Львові.
Там чоловіка ще раз ретельно обстежили. Аневризма збільшувалася у розмірах і вже почала рватися. Була ще й судинна аномалія. Здебільшого до нирки тягнеться одна велика судина, а у чоловіка було аж шість дрібних судин, чотири з яких відходили від самої аневризми. До складної ситуації, додалася ще й ниркова недостатність. У судинах, що відходили від аневризми, утворилися тромби, порушилося кровопостачання нирки.
Оперувати не можна залишити. Розділові знаки у цій ситуації довелося розставляти судинним хірургам. А вона була патова: оперувати — ризиковано, не оперувати — вкрай небезпечно. «Лікарі сказали все як є й я вирішив покластися на волю Божу та хірургів», — каже чоловік.
До операційної бригади окрім проф. Кобзи увійшли судинні хірурги Тарас Кобза, Юлія Мота, Юрій Харкавий і анестезіолог Роман Михальчук. Операція тривала п’ять годин. «Підковоподібну нирку не рекомендують роз’єднувати, бо може виникнути ниркова недостатність. Але ми мусили це зробити, бо інакше до аневризми не дістатися. Ми роз’єднали нирки, на який час відключили їх, видалили аневризму, а тоді реплантували бокові гілочки судин у той протез», — каже Ігор Кобза.
Така патологія, як у рівненчанина, за словами професора, зустрічається вкрай рідко — одна на кілька десятків тисяч операцій. До львівських судинних хірургів останній раз пацієнт зі схожою патологією звертався десять років тому, але у нього була не така складна операція, як у Миколи Івановича.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply