Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Прості способи знизити рівень холестерину

Автор:

|

Січень 14, 2022

|

Рубрика:

Прості способи знизити рівень холестерину

Холестерин є незамінною жироподібною органічною сполукою для всіх клітин організму. Це будівельний матеріал, необхідний для вироблення вітаміну D, різних стероїдних гормонів. Він бере участь у синтезі жовчних кислот. У достатній кількості допомагає організму засвоювати жири. Однак, коли цієї сполуки в організмі — у надлишку, вона може підвищувати ризики атеросклерозу, серцевого нападу, ішемічної хвороби серця й інсульту.
Медики називають холестерин «тихим убивцею» — його процес накопичення протікає в основному без симптомів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 23 % випадки передчасної смерті від серцево-судинних захворювань — це люди з підвищеним рівнем шкідливого холестерину. Тож як можна знизити рівень холестерину в крові та запобігти розвитку різних недуг?
Фізична активність допомагає підвищити рівень «хорошого» холестерину, нормалізувати тиск, тренувати судини, підтримувати здорову вагу та знизити ризики появи діабету. Відмова від куріння сприяє підвищенню рівня ліпопротеїнів високої щільності. Куріння призводить в нашому тілі до великого надлишку вільних радикалів, чим сприяє розвитку атеросклерозу, хвороб серця та легенів. Науковці довели, що у людини, яка викурює приблизно 20 цигарок на тиждень, рівень холестерину набагато перевищує норму.
Харчування має бути збалансованим і поділеним на дробові порції. У раціоні обов’язково мають бути овочі, фрукти, цільнозернові злаки, квасоля, бобові, горіхи, білки на рослинній основі, нежирні тваринні білки та риба.
Віддавайте перевагу нежирному м’ясу (птиця, кролик) і продуктам із низьким вмістом жирів. Додайте у свій раціон корисні жири: горіхи, насіння, оливкова та ріпакова олії, скумбрія, оселедець. Корисними будуть омега-3 — поліненасичені жирні кислоти, що є в рибі, бобових і горіхах. Вживання цих продуктів зменшить запалення та попередить утворення атеросклеротичних бляшок. Дослідники рекомендують додавати в раціон не менше 250-500 мг Омега-3 щодня.
Найпоширеніший — вітамін С, що міститься в овочах і фруктах. Не забувайте додавати в меню в достатній кількості яблука, лимони, апельсини, імбир з медом. Каву вживати можна, але в помірній кількості і тільки фільтровану. Як стверджують фахівці, нефільтрована кава містить кофестол, який порушує процес саморегуляції судин і стимулює відкладення бляшок на стінках. При надлишку кофестолу підвищується концентрація в крові ліпопротеїдів низької щільності або «поганого» холестерину.
Деякі захворювання, такі як цукровий діабет, гіпотіреоз, захворювання нирок чи цироз печінки можуть викликати підвищення рівня холестерину. У такому випадку для того, щоб знизити рівень холестерину, потрібно вилікувати основне захворювання. Перед тим, як випробовувати якусь із методик, зверніться до фахівця, але не займайтесь самолікуванням.
Як повідомляв «Міст», від дефіциту холестерину ніхто не помирає, але від його надлишку вмирають мільйони людей.

Катерина Кузнецова, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply