Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Про ларингіт у дітей восени

Автор:

|

Вересень 27, 2021

|

Рубрика:

Про ларингіт у дітей восени
Наталія Дмитришина

Сучасні діти часто мають проблеми з імунною системою. Віруси й інші зовнішні чинники провокують ряд неприємних і небезпечних захворювань. З настанням холодної пори майже кожен може мати такі прояви, як нежить, кашель, біль у горлі й підвищена температура — часті супутники дітей у холодну пору. Саме восени, на думку медиків, вірогідність застудних захворювань найвища. Зниження температури повітря, вітри і часті дощі в осінній період призводять до переохолодження організму. Імунна система реагує на зовнішні чинники, що, своєю чергою, призводить до гострих респіраторних вірусних захворювань.
Майже всі вони, як розповідає Наталія Дмитришина, завідувачка педіатричного відділення № 6 Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні, мають схожу симптоматику. «Підвищення температури тіла, біль у горлі, осиплість голосу, сухий кашель, який може переростати у вологий, гавкаючий тощо. Ларингіт — це запалення гортані, яке спричинене дією зовнішнього середовища чи хвороботворних мікроорганізмів. Дихальна система у дітей ще повністю не сформована, саме тому вони є найбільш вразливими до вірусних недуг», — пояснює лікарка.
Сучасні діти часто мають проблеми з імунною системою. Винна в цьому несприятлива екологічна ситуація, харчові добавки у наших продуктах, недостатнє харчування тощо. Коли організм неадекватно реагує на продукти харчування, пилюку, вовну домашніх тварин, пилок рослин або інші алергени, виникає рясне виділення слизу та звуження просвіту дихальних шляхів. Ларингіт у цьому випадку буде мати алергічну етіологію. Істотну роль у розвитку хвороби відіграє перенапруження голосу. Дитина може багато плакати, подразнюючи свої зв’язки, чим погіршує процес. Заспокоїти і вберегти гортань — головне завдання батьків і педіатра.
Також треба одягати дитину тепліше, уникати контакту з хворими, правильний режим дня — головні правила, які допоможуть зміцнити імунітет та запобігти появі захворювання. «Достатній водний режим є обов’язковою складовою, яка має бути присутня в житті не лише дорослого, а й дитини. Повноцінне харчування, нормальний сон — про це також потрібно подбати», — запевняє д-р Дмитришина.
Лікування ларингіту залежить від етіології та ступеня тяжкості. Самолікування без призначень педіатра може бути шкідливим і небезпечним. «Вірусні ларингіти лікують симптоматично. Передусім, тут важливий питний режим. Теплої рідини необхідно багато. Режим дня повинен бути обов’язково щадним, дитині потрібно зберігати сили для боротьби з хворобою. Даємо противірусні засоби, вони дієві в перші два дні захворювання. За ларингіту бактеріальної етіології призначають антибіотики», — поділилася педіатр. За відсутності адекватного лікування ларингіт може мати серйозні наслідки. Всіх цих ускладнень можна уникнути, якщо вчасно звернутися до лікаря. Коли лікування вдома не дає результатів, дітей скеровують у стаціонар.
Як повідомляв «Міст», не дамо застуді схопити нас за горло.

Наталія Бурлаку, «20 хвилин»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply