Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Попередити остеохондроз допоможе плавання

Автор:

|

Червень 19, 2014

|

Рубрика:

Попередити остеохондроз допоможе плавання

Плавайте на здоров'я

Близько 90 % населення цивілізованих країн страждає зараз від остеохондрозу хребта. Якщо раніше ця недуга дошкуляла людям віком за 50 років, то тепер — уже й 20-30-річним. Про це захворювання, а також про методи його лікування та профілактики кореспондент «Моста» розмовляла з ортопедом Петром Максимовим.
— Що лежить в основі розвитку остеохондрозу, і чому зараз лікарі ставлять такий діагноз навіть молоді?
— Багато хто помилково вважає, що остеохондроз — хвороба літніх людей. Кісткова тканина формується в дитинстві. Зростаючому організму потрібні кальцій і інші речовини. Велике значення має й правильний спосіб життя. Молодь зараз мало приділяє уваги спорту, телевізор і комп’ютер забирають левову частку її вільного часу.
Велику роль у профілактиці остеохондрозу відіграє й харчування. Надлишок м’яса при білковій дієті або нестача молочних продуктів — шкідливі для кісток. А улюблена багатьма кава, як і алкогольні напої, призводить до вимивання кальцію з кісток.
Залежно від локалізації остеохондроз ділиться на шийний, остеохондроз грудної клітки та поперековий. Основна роль у діагностиці остеохондрозу відводиться рентгенографії, комп’ютерній томографії та магнітно-резонансній томографії. Також у сучасній медицині активно використовують ультразвукову доплерографію й електроміографію.
— Чи можете назвати симптоми кожної з локалізацій захворювання?
— Шийний остеохондроз проявляється головним болем, підвищеною втомлюваністю, болем у руках і плечах, запамороченням, шумом у голові. Також його ознаками є оніміння язика, біль у ключиці, зниження тонусу м’язів плечей і шиї. Частим проявом є біль у лівій руці або в лівій половині грудної клітки, як при стенокардії.
При лікуванні шийного остеохондрозу необхідно виключити фізичне навантаження, якомога менше перебувати в положенні, яке викликає загострення. Потрібно обмежити час сидіння за комп’ютером, змінити подушку та матрац на зручніші. Для лікування остеохондрозу дуже ефективний масаж не тільки шийного відділу, а й спини, рук.
Остеохондроз грудної клітки найчастіше виникає в тих, хто веде малорухливий спосіб життя, багато сидить за комп’ютером або за кермом автомобіля, не стежить за правильною поставою, горбиться. Симптомами грудного остеохондрозу є біль у грудній клітці, у ділянці серця, скутість м’язів. Прояви остеохондрозу грудної клітки часто можна сприйняти за болі в серці при інфаркті, оскільки біль віддає під лопатку. Грудний остеохондроз можна також помилково прийняти за пневмонію або захворювання шлунка.
Найчастіше остеохондроз уражає поперековий відділ хребта. Болі в попереку бувають як у людей, зайнятих фізичною працею, так і в тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Біль посилюється при русі, переохолодженні, піднятті тягарів і стихає після відпочинку лежачи.
— Як довго триває лікування цього захворювання?
— Лікування остеохондрозу — тривалий і копіткий процес. При загостренні болю необхідно дотримуватися постільного режиму протягом кількох днів. Для зменшення болю призначають знеболюючі та протизапальні препарати. Добре допомагає фізіотерапевтичне лікування.
Дуже корисно займатися плаванням. Завдяки щоденним фізичним вправам поліпшується кровообіг, нормалізується обмін речовин, зростає міжхребцевий простір, формується м’язовий корсет, що призводить до зменшення навантаження на хребет.
Чудовий ефект мають масаж, рефлексотерапія, витягування хребта, мануальна терапія. Якщо біль довго не вдається лікувати консервативними методами, лікарі застосовують оперативне втручання.
— Якими є рекомендації для профілактики остеохондрозу?
— Для профілактики остеохондрозу необхідно часто розминати м’язи спини, зменшувати навантаження на міжхребцеві диски. Загальні правила для профілактики остеохондрозу: не перевантажуйте хребет, не робіть різких рухів, уникайте травм. Тримайте спину рівно. Використовуйте ортопедичний матрац для сну, підіймайте важкі речі з положення сидячи, а не нахиляючись за ними. Займайтеся фізкультурою та не забувайте про здоровий спосіб життя.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply