Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Половина українців узагалі не довіряють лікарям

Автор:

|

Квітень 13, 2017

|

Рубрика:

Половина українців узагалі не довіряють лікарям

Через брак коштів від лікування відмовляються 48,8 % українців. Про це свідчать результати дослідження, які оприлюднила Ольга Стефанишина, виконавчий директор благодійного фонду «Пацієнти України». Дослідження було проведене благодійним фондом у рамках проекту USAID «(Без)коштовна медицина».
Водночас, як показало дослідження, 50,4 % респондентів відкладали лікування через брак коштів, а 43,3 % — продавали коштовні речі, майно, аби придбати ліки, або позичали кошти на препарати. Також 97 % українців платили за препарати, лікуючись амбулаторно, такий же відсоток респондентів платили кошти, лікуючись стаціонарно.
У той же час 68,7 % опитаних не звертаються до лікаря, займаючись самолікуванням. «94 % опитаних підтвердили, що головною проблемою в Україні є вартість ліків. 52 % респондентів сказали, що не ходять до лікаря, а просто в Інтернеті консультуються, як краще їм лікуватися. Вони також корегують собі списки ліків, коли бачать їхню високу вартість, замінюють собі один препарат на інший, просто звіряючись в Інтернеті. При чому 50 % людей купили собі ліки, які ще не довели свою ефективність. Насправді, українці витрачають половину своїх коштів на ліки, які не є ефективними», — повідомила п. Стефанишина. Дослідження також показало, що половина українців не довіряють лікарям.
Сьюзан Фріц, директор реґіональної місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові, зазначила, що дослідження показало, що реформа системи охорони здоров’я є пріоритетною для України. Своєю чергою, Уляна Супрун, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я, наголосила, що наразі робиться все можливе, аби реформа медицини стартувала вже цього року. Вона вкотре зазначила, що медичні послуги в Україні мають бути якісними і доступними для кожного пацієнта.
Уляна Супрун також нагадала, що з 1 квітня в Україні стартувала програма «Доступні ліки». «Вона дає можливість кожному українцеві отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет II типу», — розповіла вона.
Міністр зазначила, що доступні ліки за програмою пацієнти зможуть отримати тільки з правильно виписаним рецептом, зразок якого дається за спеціальним посиланням. На кожну призначену лікарем діючу речовину має бути виписаний окремий рецепт.
Препарати можна буде купити лише в аптеках, які уклали відповідні угоди з місцевою владою і мають спеціальну наклейку. Перелік аптек, за даними чиновниці, буде виставлений на сайтах органів місцевої влади, а також буде регулярно оновлюватися.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply