Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Півторарічний хлопчик виграв у лотерею найдорожчі ліки у світі

Автор:

|

Червень 11, 2021

|

Рубрика:

Півторарічний хлопчик виграв у лотерею найдорожчі ліки у світі
Арсен Борис

Упродовж трьох місяців тижневик «Міст» друкував інформацію про збір коштів для Арсена Бориса, тепер уже півторарічного хлопчика з містечка Скалата на Тернопільщини на найдорожчий у світі укол Zolgensma, який коштує 2,3 млн USD. У хлопчика рідкісне генетичне захворювання — спинна мозкова атрофія (СМА) 2-го типу. Вилікувати його може лише цей укол.
Й ось мама хлопчика Надія Борис повідомила у Facebook, що мрія батьків збулася — укол препаратом Zolgensma Арсен виграв в лотереї, організованій фірмою-виробником. Препарат виробляє швейцарська фармацевтична компанія Novartis AG. Через високу вартість ліків два роки назад виробник ліків вирішив проводити специфічну лотерею для дітей, які потребують лікування і не мають змоги оплатити його. Раз на два тижні незалежна комісія тягне жереб із заявок, поданих з усіх країн, де такі ліки не продаються.
Надія Борис розповіла, що за чотири місяці з допомогою волонтерів не лише України, а й багатьох країн світу родині вдалося зібрати 33 млн грн. У Facebook вона, зокрема, написала: «Збір закрито!! Наша сім’я мріяла про цих два слова цілих чотири місяці!!! Скільки разів ми уявляли собі це?! Мільйон!!! Але тих почуттів, які відчуваєш в цей момент словами просто не описати! Цей особливий день настав!!! Хочеться про це кричати на ВЕСЬ світ!!! Арсенко виграв препарат Zolglensma в лотерею!!! Ми хочемо подякувати всім і кожному з вас за цих 4 місяці!!! Вас тисячі, тих, які полюбили нашого Арсенка, як свого, як рідного і він своєю щирою дитячою любов’ю полюбив кожного з вас!!! Без вашої підтримки ми б не змогли пройти цей шлях. Дякуємо!!!»
За словами Надії Борис, препарат Zolgensma в Україну привезуть за місяць, укол робитимуть у Києві в лікарні ОХМАТДИТ. Спинна м’язова атрофія — рідкісне нервово-м’язове захворювання, яке супроводжується втратою мотонейронів та атрофією м’язів, що прогресує та призводить до ранньої смерті. Тому препарат необхідно ввести до дворічного віку. Зараз на СМА в Україні 237 хворі дітей. У травні на лікування одного з них, п’ятимісячного Дениса Свічинського, зібрали необхідну суму. Хлопчика повезуть на лікування до США.
Як повідомляв «Міст», нейромережа знайшла можливі ліки від коронавірусу.

Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply