Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Переселенці з Донецька стали затребуваними лікарями в США

Автор:

|

Грудень 26, 2018

|

Рубрика:

Переселенці з Донецька стали затребуваними лікарями в США

Петро і Марія Коваленки багато років працювали дитячими анестезіологами в Обласній дитячій клінічній лікарні Донецька. З початком бойових дій на Донбасі подалися до Києва. Коли знайти роботу у столиці не вдалося, поїхали до США. «Після трьох або чотирьох тижнів у Києві, вирішили виїхати до Нью-Йорку. Там були знайомі батьків, які давно запрошували нас подивитися Америку. Ми навіть встигли відкрити туристичну візу ще до військових подій. Тож вирішили скористатися пропозицією, — розповідає Петро. — Тим часом в Україні ситуація ставала все гіршою. Донецьк постійно бомбили, околиці міста змітали танками і шквальним вогнем «Градів». Довелося податися на політичний притулок».
Отримавши необхідні документи, подружжя взялося шукати роботу. Марія влаштувалася клерком у медичну компанію, Петро — садівником. «Нам довелося в прямому сенсі слова починати з чистого аркуша. Заробіток дозволяв нам хоча б виживати тут: оплачувати й оренду квартири, і харчі. За два тижні після прибуття ми відразу ж знайшли безкоштовні курси англійської при одній єврейській організації, а потім — серйозніші курси в коледжі. Це було дуже важко: ми працювали по вісім годин на день, а потім їхали на заняття. Ходили до коледжу по черзі, бо хтось мав залишатися вдома і доглядати за дитиною», — розповідає чоловік.
У Петра та Марії стали з’являтися знайомі, в т. ч. в медичній сфері. «Ці люди змогли підтвердити диплом лікаря і скласти іспити на отримання ліцензії. Але потім виявилося, що вони роками не могли знайти резидентуру, без завершення якої не приймають на посаду лікаря. На цьому тлі один знайомий запропонував мені здобути освіту медбрата на базі мого лікарського диплома», — мовить п. Коваленко. За його словами, можна було пройти перепідготовку, маючи диплом лікаря. Це дає право в подальшому здати іспит на отримання ліцензії Registered Nurse».
Першим до школи пішов Петро, дещо пізніше — Марія. Обоє отримати дипломи й американські ліцензії для роботи Registered Nurse. «Поступово я дізнався, що, крім підтвердження попереднього диплома й отримання післядипломної американської освіти, в Concord Rusam можна отримати сертифікати за спеціальностями Clinical Medical Assistant. Знову ж таки, було дуже важко вчитися і паралельно працювати. Ходили до школу по черзі на вихідні. В будні готувалися вдома після роботи і до глибокої ночі. Допомагало те, що майже вся медична термінологія — латиною, незалежно від того, українська чи американська це освіта», — ділиться жінка.
Паралельно з проходженням майже дворічного курсу перекваліфікації на медичну сестру, Петро і Марія пройшли програму Phlebotomy Technician і Electrocardiography Technician, здали іспити й отримали не лише шкільні, але й відповідні національні сертифікати, які дали їм право працювати як Medical Assistant.
«Ми почали шукати роботу, подавали заявки постійно, на кожну другу вакансію, і нам постійно відмовляли — навіть при тому, що під час навчання в Concord Rusam ми проходили спеціальні уроки зі складання резюме. Виявилося, що в США існує ще одне неписане правило — брати фахівців, котрі вже мають досвід роботи в цій галузі. Тому нам порадили погоджуватися на будь-які умови, аби отримати перший досвід. Я влаштувався флеботомістом на неповний робочий день. Лише три дні на тиждень, але це була можливість отримати перший досвід», — розповідає Петро.
За якийсь час він уже без будь-яких рекомендацій знайшов другу роботу в сфері home care — Visiting Nurse — своєрідний аналог дільничного лікаря в Україні. Зараз працює на двох роботах одночасно. Його дружина, поки що лише готується до складання іспиту на ліцензування і паралельно працює флеботомістом у лабораторії.
«Виїжджаю додому до пацієнтів і беру кров на аналіз. На день у мене виходить близько 20 пацієнтів. Тим не менш, ця робота мене влаштовує, бо маю є можливість повертатися додому і продовжувати вчитися», — каже Марія.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply