Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Пандемія може спровокувати смертельну загрозу

Автор:

|

Лютий 08, 2021

|

Рубрика:

Пандемія може спровокувати смертельну загрозу

Крім різкого зростання кількості стійких до антибіотиків бактерій, пандемія Covid-19 може викликати масові вибухи зараження пацієнтів у стаціонарах грибком Candida auris. Про це заявив Микола Климко, завідувач кафедри клінічної мікології, алергології та імунології Одеського національного університету ім. І. Мечникова.
За його словами, цей патоген здатен до швидкого внутрішньо лікарняного поширення і в більшості випадків призводить до загибелі пацієнтів у реанімації. «Candida auris є надзвичайно ризикованим, адже інфекцію не лише складно лікувати, а й діагностувати. Ба більше, цей патоген полірезистентний, тобто нечутливий відразу до кількох класів протигрибкових препаратів», — зазначив він.
У своїх висновках учений ґрунтується на науковій літературі, в якій є дані про спалахи небезпечної грибкової хвороби в коронавірусних стаціонарах. «Зокрема, фахівці відділення мікробіології Автономного університету Нуево-Леон у Мексиці описали випадок грибкової інфекції в травні минулого року в одній із лікарень, перепрофільованих у коронавірусний шпиталь. За три місяці після переходу від загального профілю до лікування винятково Covid-19 в трьох відділеннях інтенсивної терапії з’явилися інфекція, від якої постраждали 12 пацієнтів. Усі вони були на штучній вентиляції легенів. Летальність серед пацієнтів з коронавірусом і кандидемією (грибковим сепсисом) склала 83,3 % навіть за застосування відповідної протигрибкової терапії. Всі вивчені ізоляти були стійкими до стандартного лікування», — поділився науковець.
Він наголосив, що звичайними мікробіологічними методами ідентифікувати цей вид грибків неможливо. Потрібна мас-спектрометрія й інші методики, приладова база для якої є тільки у великих центрах.
Як повідомляв «Міст», комісія з поширення коронавірусу оприлюднила свій звіт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply