Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Обираючи масажиста, довіртеся фахівцю

Автор:

|

Листопад 21, 2013

|

Рубрика:

Обираючи масажиста, довіртеся фахівцю

Масаж — чи не найдавніший спосіб зміцнення здоров’я, збереження тонусу м’язів, повернення молодості. Про те, коли виник масаж як окрема медична дисципліна, не відомо. У китайській книзі «Кунг-фу», датованій 2698 роком до н. е., не лише докладно описано прийоми масажу, а й розкрито його лікувальну дію, указано, у яких випадках застосовувати ті чи інші методи. В особливій пошані масаж був у Стародавній Греції, де панував культ фізично здорового тіла. Широко застосовували його й стародавні римляни, медицина яких акумулювала досягнення теорії та практики масажу індусів, китайців, греків і сприяла його розвитку як окремої медичної дисципліни. Докладно про користь масажу розповідає Ігор Бакалюк, масажист оздоровчого центру Vita.

Цілющі дотики
Насамперед слід довірити своє тіло рукам кваліфікованого масажиста. Адже тактильні відчуття — не вроджений дар, вони приходять лише з досвідом. Фахівець може пальцями уточнити діагноз, поставлений лікарем традиційної медицини. Зауважте, що в Індії досі деякі прийоми масажу передаються від батька до сина. І це мистецтво опановують із дитинства. І масажистом там може бути лише чоловік. На першому етапі навчання хлопчиків учать лікувати масажем якусь одну недугу, а коли він робитиме це досконало, настає наступний етап, на якому учні засвоюють уміння поєднувати масаж зі застосуванням мазей і трав. І лише коли учневі виповнюється 25 років, він складає іспит перед професіоналами.
Не менш тривалий навчальний процес і в буддистів. Перш ніж лікувати недужих, учень повинен упродовж кількох років тренувати пальці: місити борошно, пісок, траву, водночас вивчаючи анатомію. І лише після цього його допускають до діагностики, а вже згодом — до лікування.
При застосуванні прийомів масажу покращується крово- та лімфообмін, активізується обмін речовин, шкіра стає свіжою й еластичною. Увесь організм оздоровлюється, змушуючи активніше працювати репродуктивні ресурси. Лікувальний масаж може спричинити й больові відчуття, втомлюваність (про що масажист обов’язково має попередити пацієнта), однак це лишесвідчить про те, що хворий орган починає працювати на одужання. Усі інші види масажу (релаксуючий, косметичний тощо) не повинні викликати жодних негативних відчуттів.

Сам собі масажист
Нині широко рекламують різноманітні апарати для самостійного масажу. І пацієнти опиняються перед вибором: що ж ефективніше – руки масажиста чи апарат? Однак жоден, навіть найдосконаліший, пристрій не може зрівнятися із чутливістю пальців професіонала. Адже різні ділянки тіла потребують різного підходу й масажист пучками пальців відчуває, із якою інтенсивністю потрібно працювати.
Електричні масажери діють однаково, достатньо лише натиснути на кнопку. Проте самомасаж ефективний приблизно на 30-40 %. Позаяк основні умови максимально ефективного масажу — спокій і розслаблення. Тому при самомасажі майже неможливо досягти найбільшого ефекту. Єдиний доцільний самомасаж — масаж активних точок на стопах. Його можна робити з профілактичною метою. Це може бути щоденна десятихвилинна ходьба по піску, дрібній гальці, масажній гумовій доріжці чи в спеціальних масажних тапочках. І не забувайте влітку якомога частіше ходити босоніж.

Кому, коли, як і скільки?
Масаж рекомендують немовлятам від 1,5-2 місяців, верхньої «планки» немає. Кожна мама знає, що дитину найлегше заспокоїти, погладжуючи їй голівку, спинку, животик, а це і є масаж. Для дітей масаж — це й профілактика дисплазії тазостегнових суглобів; застосовують його й при вроджених вивихах, родових травмах.
Для дорослих — це засіб утримання належної фізичної форми, для людей поважного віку — продовження молодості, а для жінок — чудовий засіб збереження краси. Однак, як і будь-яка медична процедура, масаж має низку протипоказань і повинен призначатися лікарем.
Отже, масаж протипоказаний при: гострих запальних процесах, кровотечах, захворюваннях шкіри (фурункули, екземи, лишай, висипка тощо), варикозному розширенні вен, вагітності та місячних, а також при деяких гінекологічних захворюваннях, мастопатії, жовчекам’яній хворобі, серцево-судинних недугах без рекомендацій лікарів і низці інших недуг.
Сеанс масажу триває від десяти хвилин до години. Після процедури загального масажу обов’язково слід полежати 20-30 хвилин, укрившись рушником чи простирадлом, адже розігріте масажем тіло продовжує віддавати тепло.

Косметичні премудрості
Деякі косметичні фірми супроводжують свою продукцію схемами косметичного самомасажу: мовляв, замало користуватися чудодійним кремом, слід іще вміти його правильно наносити – по лініях найменшого розтягування шкіри. Жінкам потрібно знати, що всілякі маски, креми краще засвоюються шкірою після попередньо проведеного масажу.
Про косметичний масаж тепер пишуть чи не в усіх жіночих журналах. Однак дилетантизм іще нікому не був корисним, тому масаж повинен робити професіонал. А прості рекомендації для збереження молодості обличчя — будь ласка. Щоби шкіра залишалася пружною, щодня постукуйте її пучками в напрямку від підборіддя до очей. Складок біля губ можна позбутися, виконуючи таку вправу: роззявте широко рот і промовте протяжно «о». Частіше позіхайте! Смачно, зі задоволенням. Це – чи не найкраща гімнастика для всіх м’язів обличчя. І головне – усміхайтеся, тоді ви завжди будете привабливими.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply