Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Німецький пластичний хірург оперує дітей у Львові

Автор:

|

Листопад 27, 2021

|

Рубрика:

Німецький пластичний хірург оперує дітей у Львові
Клаус Екснер — всесвітньо відомий, один із найкращих хірургів-пластиків у світі оперує у Львові

До Львова приїхав Клаус Екснер, відомий пластичний хірург із Німеччини. У 8-ій міській лікарні він безкоштовно консультує й оперує дітей з усієї України. Безкоштовно допомагає дітям, зокрема, з вродженими і набутими вадами кінцівок, верхньої повіки, опіковими рубцями. Це вже 14-й візит д-ра Екснера у львівську лікарню. За час співпраці спільно з німецьким хірургом тут оглянули і проконсультували 600 дітей, з них майже 300 прооперували.
Олегові — шість років. У хлопчика птоз, тобто опущення двох верхніх повік. Уперше, аби виправити таку ваду, дитину прооперували влітку ц. р. Тепер чекає вже на другу операцію. «Повіка підійметься, не буде заважати кришталику та відповідно зір не буде падати. Зір покращиться. Будемо без окулярів ходити й усе бачити», — поділилася п. Оля, мама Олега.
Сам хлопчик каже, що носити окуляри йому подобається. Та інколи може їх десь загубити: «Два рази в хаті загубив. І знайшов потім. Два рази в маминому ліжку. Бо там у маминому ліжку все темне. Я їх поклав на чорне і потім не міг їх знайти».
Ще одна пацієнтка д-ра Екснера — Каміла. Дівчинці немає ще й двох років. Та їй уже доведеться пережити три операції, адже крім птозу має й інші проблеми. «До носика прорізи — перша операція. Друга на епікантус. І третя — на м’язи очні. Зір у неї добрий наразі. В ОХМАТДИТі і Чорнобильській лікарнях казали, що в п’ять-шість років треба робити. Але я не стала чекати і звернулася до Києва. Але в Києві така операція коштує 100 тис. грн. А коли я дізналася, то приїхала у восьму лікарню», — розповідає Марія Чолій, мама Каміли.
«Принципи хірургії, так як і принципи пластичної хірургії, вони не змінюються. І багато речей вже є відомо. Але завжди є якісь моменти, які є нові, які можна побачити, передбачити і застосувати. І справа в тому, що хтось має більше досвіду, хтось має менше досвіду. Тож ми обмінюємося ним. І поєднання цього досвіду інколи веде до того, що створюється щось нове. Це завжди спільна, командна робота», — каже пластичний хірург.
Крім дітей, Клаус Екснер спільно з львівськими лікарями прооперує й одну жінку. Пацієнткою вона стала випадково. «Прийшла з донькою. Але ми побачили, що вона має проблеми. Корова вдарила, травмувала нерв, вухо і в неї просто вся паралізована частина обличчя», — розповів Василь Савчин, пластичний хірург восьмої лікарні.
Ще одна з місій д-ра Екснера — передача досвіду медикам 8-ї лікарні. «Він дуже добре вміє пояснити, показати. Добрий вчитель, можна так сказати. Відносно корекції птозу, то це є його методика, яку сам запровадив і її виконує. Якраз переймаємо цю методику. Так само, він має великий досвід у пластичній хірургії, реконструктивній хірургії», — розповів Тарас Фармага, лікар опікового відділення 8-ї лікарні. «Ми працюємо над доступністю тієї допомоги для всіх діток, які мають патологію в Україні. Це перше завдання. І друге, ми активніше працюємо над нашою якістю та над тим, щоби залучити і перейняти знання д-ра Клауса», — пояснив Василь Трунквальтер, генеральний директор 8-ї лікарні. Це вже 14-й візит Клауса Екснера до львівської лікарні.
Як повідомляв «Міст», минулого разу Клаус Екснер приїджав у січні 2019-го.

Зоряна Казмірук, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply