Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Неочевидні ознаки раку шкіри

Автор:

|

Червень 21, 2022

|

Рубрика:

Неочевидні ознаки раку шкіри

Як і всі проблеми зі здоров’ям, профілактика раку шкіри більш сприятлива, ніж лікування. А перебуваючи довгий час на сонці влітку варто бути уважнішим. Адже сонячні промені можуть бути не лише корисними для нас як джерело вітаміну D, а й спричинити серйозні наслідки для нашого здоров’я.
Зокрема, як зазначив британський трихолог Сем Сінкір, засновник і керівник клініки лікування та догляду за шкірою і волоссям Este Medical Group, використання достатньої кількості сонцезахисного крему дуже важливе. «Ми повинні робити все можливе, щоб передусім уникнути раку шкіри. Використання достатньої кількості сонцезахисного крему, що блокує шкідливі промені UVA і UVB, має стати важливою частиною нашого повсякденного життя весь рік, а не тільки в сонячну погоду», — зазначає він. За словами медика, раннє виявлення раку шкіри може значно підвищити шанси на його ефективне лікування. Тому дуже важливо знати неочевидні симптоми, на які треба звертати увагу насамперед.
Зміни зовнішнього вигляду і текстури родимок. У багатьох із нас є родимки. Вони, здебільшого, нешкідливі, але можуть стати і місцем для розвитку меланоми. Важливо регулярно перевіряти свою шкіру щодо будь-яких змін. Лікарі радять використовувати методику АМКДЗ — асиметрія, межа, колір, діаметр і зміни. Якщо помітите будь-які зміни в цих характеристиках, терміново зверніться за порадою до свого терапевта.
Зміни нігтів на ногах і руках. Рак шкіри може розвинутися на будь-якій ділянці тіла. Тому так само важливо стежити і за нігтями на руках і ногах. Меланоми можуть проявлятися у вигляді темних плям або смуг під нігтями, а шкіра навколо нігтя також може стати темнішою. Невелика шишка або вузлик під нігтем чи розщеплення нігтя також мають насторожити.
Постійний свербіж. Якщо свербіж в одній певній ділянці не минає, це також може бути ознакою раку шкіри, особливо якщо присутні й інші ознаки: висипання, почервоніння тощо. Ці симптоми легко можна вважати укусом комахи, але важливо уважно стежити за ними.
Порушення зору. Зазвичай меланоми з’являються на шкірі, але вони можуть розвиватися також в очах і викликати зміни в зорі. Очну меланому часто важко помітити, доки вона не стане справді запущеною. Варто звернути увагу на погіршення зору, знебарвлені плями та збільшення кількості мушок — нечітких ліній, які можуть виникати в полі зору.
Лускаті плями. Стійкі лускаті плями іноді можуть бути й симптомом раку шкіри. Якщо регулярне зволоження не розв’язує проблему, потрібно звернутися за допомогою до лікаря.
Як повідомляв «Міст», стартап Audubon продав послуги зі збирання ракових клітин.

Віолетта Орлова, УНІАН

About Author

Meest-Online