Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Напій, що значно покращує роботу мозку

Автор:

|

Лютий 02, 2021

|

Рубрика:

Напій, що значно покращує роботу мозку

Існує популярний напій, здатний поліпшити когнітивні функції мозку. А все через вміст у ньому особливих речовин. Дослідження засвідчили, що випивши какао, люди краще впоралися з найскладнішими когнітивними завданнями.
Дослідники з Бірмінґемського університету (Велика Британія) та Іллінойського університету в Урбана-Шампейні (США) виявили: якщо завчасно вживати флавоноли, що містяться в какао-бобах, головний мозок здорових дорослих людей може швидше відновлюватися після легких судинних проблем і краще показує себе в складних тестах на когнітивну функцію.
Флавоноли — це мікромолекулярні сполуки, які містяться в багатьох фруктах, овочах і какао. Попередні дослідження продемонстрували, що вживання в їжу продуктів, багатих на флавоноли, може поліпшити серцево-судинну функцію, однак цього разу дослідники хотіли з’ясувати, чи корисні вони для судин головного мозку і чи позитивно впливають на когнітивні функції.
Дослідницька група набрала дорослих добровольців, котрі не курили і при цьому не мали захворювань мозку, серця, кровоносних судин чи дихальних шляхів, обґрунтувавши все таким чином, що будь-які ефекти, що спостерігаються в ході цього експерименту, нададуть переконливі докази того, що флавоноли можуть поліпшити функцію головного мозку здорових людей.
Дослідницька група провела тести когнітивних функцій у 18 учасників, перш ніж вони почали вживати флавоноли какао. У двох окремих випробуваннях пили або какао, багате на флавоноли, або оброблене какао з дуже низьким вмістом флавонолів. Ні учасники, ні дослідники не знали, який тип какао використали в кожному випробуванні. Такий подвійний сліпий метод дослідження не дозволяє вплинути на результати очікуванням дослідника або учасника.
Приблизно за дві години після вживання какао учасники вдихали повітря, що містить 5 % вуглекислого газу, що приблизно в 100 разів перевищує його нормальну концентрацію в повітрі. Це стандартний метод впливу на цереброваскулярну систему, щоб визначити ступінь її реакції. Звична реакція людського тіла, збільшення припливу крові до мозку, дозволяє отримувати більше кисню, а також дає можливість мозку виводити більше вуглекислого газу.
За допомогою функціональної спектроскопії в ближній інфрачервоній ділянці (метод, який використовує світло для фіксації змін кровотоку до мозку) дослідники виміряли оксигенацію префронтальної кори учасників (ділянка мозку, що відіграє ключову роль у плануванні, регулюванні поведінки та прийнятті рішень). Це відображає те, як мозок захищається від надмірної подачі вуглекислого газу. Дослідники також запропонували учасникам вирішувати складні завдання, попросивши їх подолати взаємні конфлікти, що іноді виникали, або потребу в конкуренції. Результати засвідчили, що 14 із 18 учасників продемонстрували вагомішу та швидшу оксигенацію мозку після прийому великої кількості флавонолів. Зокрема, максимальний рівень оксигенації у групи, що пила какао з високою концентрацією флавонолу, був більш ніж утричі вищий, ніж у контрольної групи, в реакція оксигенації — приблизно на хвилину швидшою. Крім цього, випивши какао, учасники краще впоралися з найскладнішими когнітивними тестами на 11 % швидше, ніж під час початкового тестування. Однак для простіших завдань очевидної різниці не виявили.
Результати цього дослідження засвідчують, що загалом прийом флавонолів може поліпшити судинну активність і когнітивні функції. Щодо тієї невеликої кількості людей, які не мали реакції, зробили такий висновок: оскільки на початку дослідження їхня реакція оксигенації уже перебувала в найвищому пункті, то тим, хто має добре здоров’я, майже нема чого поліпшувати.
Раніше «Міст» розповідав, який напій суттєво пригнічує коронавірус.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply