Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Найефективніші типи масок, що захистять від коронавірусу

Автор:

|

Серпень 17, 2020

|

Рубрика:

Найефективніші типи масок, що захистять від коронавірусу

Американські дослідники проаналізували різні типи масок і визначили ті, ефективність захисту яких найліпша. Попередній аналіз 194 країн показав, що в місцях, де не рекомендували носіння масок, спостерігали 55 % збільшення смертності від коронавірусу на душу населення порівняно із 7 % у країнах з культурами або керівними принципами, які підтримують носіння масок.
Так, за даними вчених, найкращу фільтрацію вірусних частинок здійснюють маски медичного типу N99 і N95. За словами дослідників, ці маски зменшують ризик зараження на 94-99 % після 20 хвилин перебування у дуже забрудненому місці. Справа у тому, що вони дуже щільно прилягають до обличчя і не пропускають частки, волокна ж фільтрують патогени.
Друге місце за ефективністю посіли одноразові хірургічні маски. Їх виготовляють із ниток і волокон, які з’єднують за допомогою термічного впливу або ж обробляють механічно. Тим, хто виготовляє маски вдома, рекомендують шити гібридні засоби захисту, використовуючи бавовну та ще один шар із іншого матеріалу: шовку, шифону або фланелі. Для виготовлення в домашніх умовах науковці пропонують виготовляти гібридні маски з використанням бавовни й іншого матеріалу, такого, як шовк, шифон або фланель. 
Загалом хірургічні маски приблизно втричі ефективніше блокують аерозолі з вірусами, ніж маски для обличчя, виготовлені в домашніх умовах. Однак дослідники зазначають, що доступ до таких масок насамперед повинні мати лікарі.
Свою чергою, Інститут молекулярної медицини в Лісабоні (Португалія) оголосив, що розробив першу захисну маску, здатну нейтралізувати коронавірус. Там стверджують, що йдеться про високоефективну багаторазову маску. Вона розроблена з використанням спеціальної тканини, що складається з кількох різних водонепроникних шарів. Проведені випробування підтвердили ефективність маски при захисті від коронавірусної інфекції. «Маска має інноваційне покриття, яке нейтралізує вірус SARS-CoV-2, коли він вступає в контакт із тканиною, — запевнили в інституті. — Ефект, який зберігається навіть після того, як тканину виперуть 50 разів». В ході випробувань дослідники опускали маску в розчин із молекулами коронавірусу, при цьому 99 % з них втрачали свої властивості за годину.
Як повідомляв «Міст», індус ходить вулицями у масці зі золотим покриттям.

До слова
Маріо Клерічі, професор Міланського державного університету, розповів, що ультрафіолетове випромінювання сонячного спектра здатне швидко знищити коронавірусну інфекцію. Він розповів про проведений експеримент: дослідники помістили Sars-CoV-2 в краплі води, щоб відтворити ефект, який виникає під час кашлю пацієнта з коронавірусом. Матеріали піддавали різним дозам сонячного випромінювання: в короткохвильовому діапазоні (УФ-С), довгохвильовому (УФ-А) і середньохвильовому (УФ-В). З’ясувалося, що вплив ультрафіолету навіть у малих дозах призводить до інактивації вірусу впродовж кількох секунд. «Сонячні промені, що проникають влітку в земну атмосферу, здатні практично повністю вбивати вірус, що міститься в крапельках слини, які виникають під час кашлю або розмові з інфікованою людиною», — запевняє вчений. Варто зазначити, що не всі науковці впевнені в ефективності ультрафіолетового випромінювання. Дехто з них вважають, що ультрафіолет коронавірус не знищує.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply