Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

На міжнародний тест не з’явилися майже 3 тис. студентів

Автор:

|

Серпень 21, 2019

|

Рубрика:

На міжнародний тест не з’явилися майже 3 тис. студентів
Уляна Супрун

На міжнародний іспит з основ медицини IFOM в Україні не з’явились 2783 студенти. Його складали студенти медичних університетів третього курсу спеціальності «Медицина». Про це повідомила Уляна Супрун. Переважна більшість студентів (2194) не прийшли без поважної причини. Загалом іспит складали 10 099 осіб. Середній відсоток правильних відповідей — 30,2 % по всій групі. Найкращий — Тернопільський національний медичний університет (36,32 %), на другому місці — Львівський медичний університет — 32,9 %.
За словами д-ра Супрун, спеціальна комісія буде аналізувати результати IFOM і визначати поріг «склав/не склав». «Для встановлення цього порогу братиметься до уваги і вплив низки порушень, зафіксованих під час проведення іспиту. А їх було багато. Жодного разу за всю історію проведення іспитів державної атестації ми не стикалися з таким спротивом і саботажем, як під час проведення IFOM», — констатувала вона.
Приміром, студенти Харківського національного університету ім. Каразіна й Івано-Франківського медичного університету першого дня здавання іспиту перекрили вхід до університету. Також студенти погрожували спостерігачам і вривалися в аудиторії, де проходили іспити. Крім цього, першого дня складання іспиту одному з іноземних студентів — Аль-Шлюль Мохаммаду Абед Аллах Мохаммаду з Йорданії — вдалося сфотографувати близько 50 тестових завдань і поширити їх у Мережі.
Керівниця Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України повідомила, що рейтинґ кожного університету співвідноситься з явкою на іспит — медичні заклади з високою присутністю мають високий рейтинґовий бал за успішністю. Запорізький, Львівський, Тернопільський, Буковинський, Вінницький університети, які найбільше його саботували, мають найнижчі бали.
Та найбільше саботували іспит студенти-іноземці. «По суті ті, хто приїхав в Україну не отримувати знання лікаря, а просто придбати диплом. Тут, до впровадження цього іспиту, така опція була завжди. IFOM — це повністю незалежний іспит, який виключає таку можливість. Його введення означає фактично нову еру в медичній освіті в Україні. Це кінець епохи продажу дипломів лікаря», — зазначила д-р Супрун.
Вона повідомила, що координувала процес зі зриву іспиту Ірина Булах, колишня багаторічна очільниця Центру тестування МОЗ України . За словами Уляни Супрун, саме п. Булах виявилась головним противником цього міжнародного тесту. «Всіх, хто причетний до саботажу, покарають. Зараз створюємо міжвідомчу комісію, що розслідуватиме порушення та розроблятиме необхідні зміни до чинних нормативних документів, аби не допустити такі порушення у майбутньому», — повідомила вона.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply