Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

На Львівщині вже проводять ендоскопічні операції на хребті

Автор:

|

Жовтень 13, 2020

|

Рубрика:

На Львівщині вже проводять ендоскопічні операції на хребті

В ортопедичному центрі Львівського обласного госпіталю для ветеранів воєн та репресованих ім. Ю. Липи, що у Винниках, вперше на Львівщині хірурги-ортопеди успішно провели дві ендоскопічні операції на хребті. Пацієнтів з килами дисків прооперували найсучаснішим методом.
Як розповів Андрій Підлісецький, завідувач першого ортопедичного відділення, ендоскопія хребта — це найсучасніший метод лікування патологій хребта. Цей метод у обласному ортопедичному центрі планували застосувати на практиці ще навесні, але через пандемію коронавірусу його довелося відкласти, позаяк госпіталь визначили опорною лікарнею для лікування хворих на Covid-19.
Зараз у госпіталі частково відновили звичний режим роботи й узялися проводити деякі невідкладні операції. До хірургів ортопедичного центру звернулися двоє пацієнтів — 25-річний чоловік і 80-річна жінка, у котрих діагностували килу диску поперекового відділу хребта та стеноз (стиснення) хребтового каналу. Обом пацієнтам провели ендоскопічні операції на хребті. До проблемного місця хірурги добиралися через два невеликі розрізи.
Раніше також оперували пацієнтів із проблемами хребта, скажімо, тими ж килами дисків. Але до проблемного місця хірурги добиралися через традиційний розріз і хірург безпосередньо бачив під мікроскопом, що робиться у рані. Після таких оперативних втручань хворі на кілька днів були змушені залишатися в лікарні, їм було непросто встати та швидко повернутися до нормального життя.
«При ендоскопічних операціях ми дивимося через оптичну апаратуру, яка передає зображення на монітор. Візуалізація проблемного місця відбувається через два невеликі розтини до 1 см. Такі операції тривають до однієї години. Після оперативного втручання пацієнтів не турбує біль і вони вже наступного дня йдуть додому. За кордоном це хірургія одного дня», — ділиться хірург-ортопед Микола Комнацький, котрий проводив ці операції.
Ендоскопічні операції на хребті можна проводити не лише при килах дисків, а й при стенозі (затисканні) хребтового каналу, зміщенні тіл хребців тощо. Для проведення таких оперативних втручань, звісно, потрібне відповідне сучасне обладнання. Для госпіталю, як розповів д-р Підлісецький, його закупили за кошти обласного бюджету.
«Все обладнання: ендоскоп, джерело світла, відеокамеру, монітор тощо купили за кошти обласного бюджету. Його вартість — майже 1 млн грн», — каже Андрій Підлісецький. Тепер ендоскопічні операції хірурги-ортопеди обласного ортопедичного центру планують проводити при різних патологіях хребта.
Як повідомляв «Міст», на Львівщині провели унікальну операцію чоловікові з підковоподібною ниркою.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply