Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

На фронті врятували чоловіка з пораненим серцем

Автор:

|

Червень 07, 2022

|

Рубрика:

На фронті врятували чоловіка з пораненим серцем

Львівські медики, які рятують поранених у зоні активних бойових дій, творять дива. Вони повертають до життя людей із надважкими травмами, у яких є мізерний шанс вижити. Нещодавно їм вдалося врятувати 28-річного чоловіка, який отримав важке поранення серця.
Одного травневого дня до медичного закладу, в якому оперують львівські медики, привезли важкопораненого чоловіка. Осколок снаряду потрапив у черевну порожнину. Уже на операційному столі хірурги побачили, що осколок поранив не лише печінку. Він пробив діафрагму, легеню та поранив праві відділи серця, правий шлуночок.
Таке поранення, по суті, є смертельним. Але львівські хірурги зробили неймовірне. Вони поступово зашивали травмовані органи. Осколок снаряду дістали аж з перикарду (серцевої сумки). Пацієнт вижив. Його спершу скерували до лікарні у Дніпро, а звідти відправили на подальше лікування до Києва.
Про це повідомив Олег Сергєєв, керівник центру хірургії судин Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І. Мечникова. «У зоні бойових дій таких пацієнтів лише оперують і скеровують на лікування в інші медзаклади. Цього пацієнта спершу виходжували лікарі нашої реанімації, а тепер скерували на подальше лікування до Києва. До речі, серце пораненому зашив судинний хірург зі Львова Тарас Кобза. Це унікальна операція. З такими пораненнями виживають вкрай рідко за умови, що поруч є фахівець, який може таку операцію провести», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», у Львові провели дві унікальні операції за одну ніч.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online