Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Медикам платять за пацієнта

Автор:

|

Січень 04, 2018

|

Рубрика:

Медикам платять за пацієнта

Уляна Супрун

З цього року держава буде оплачувати конкретні медичні послуги, надані пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги. Про це нагадала Уляна Супрун, виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я України. «Від 2018 року на первинній ланці, коли кожна сім’я обирає свого лікаря, всі послуги надаються безкоштовно, весь перелік цих послуг надається безкоштовно. 2019-го перейдемо на безкоштовні послуги фахівців у поліклініках, 2020 році через державну страховку, за яку громадяни заплатили через податки, будемо сплачувати медичні послуги в шпиталях», — наголосила вона.
«Цього року держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів. Затверджений новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи. Набір аналізів, які входять у перелік, поступово розширюватиметься», — додала д-р Супрун.
Вона також наголосила, що уряд затвердив 19 нормативних актів щодо запровадження різних етапів медичної реформи. Серед них — положення про створення Національної служби здоров’я, через яку здійснюватиметься оплата за медичні послуги. Незабаром буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply