Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Люди здатні помітити ознаки хвороби з першого погляду

Автор:

|

Січень 11, 2018

|

Рубрика:

Люди здатні помітити ознаки хвороби з першого погляду

Кашель та чхання можуть бути очевидними ознаками хвороби, проте люди також здатні з першого погляду помічати незначні ознаки хвороб. Про це свідчать нові дослідження. Шведські вчені виявили, що такі ознаки хвороби, як бліді губи та опущені повіки, помітні вже через кілька годин після початку інфекції.
Джон Аксельссон із інституту досліджень стресу Стокгольмського університету, та його колеги описали, як вони ввели 16-м здоровим дорослим плацебо, а дещо згодом молекули кишкової палички, які, як відомо, швидко викликають симптоми, схожі на грип. Учасники не знали, яку ін’єкцію вони отримали, і сфотографувалися приблизно через дві години після отримання кожної з них.
Команда показала ці світлини 62-м учасникам і попросила оцінити: зображена на них людина є хворою чи здоровою. Результати показали, що учасники змогли виявити хвору людину у 52 % випадків. Проте найбільше вражає те, що вони визначили здорову людину у 70 % випадків.
Проф. Аксельссон зазначив, що судження про те, хтось хворий чи здоровий, може змінюватися залежно від людей, котрі аналізують зображення, відзначивши, що люди, які шукають партнера, можуть краще виявити ознаки здоров’я, тоді як ті, хто боїться підхопити інфекцію, краще помічають ознаки хвороби. Для глибшого дослідження світлини показали новій групі з 60-х учасників, не повідомляючи їм про те, яка ін’єкція вводилася.
Особи, сфотографовані після введення молекул кишкової палички, у середньому оцінювалися як більш хворі та втомлені, ніж на фотографіях, зроблених після введення плацебо. Також у них було набрякліше обличчя, червоніші очі, тьмяна шкіра, опущені повіки та, зокрема, блідіші губи.
Кармен Лефевр із центру зміни поведінки Університетського коледжу Лондона (Велика Британія) висловила стурбованість щодо невеликої кількості людей, котрі брали участь у дослідженні. Тим не менш, за її словами, дослідження підтверджує припущення про те, що люди розробили низку поведінкових механізмів, які допомагають уникнути захворювань.

Оксана Вергелес, ZIK

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply