Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Львівську лікарню прийняли в американський проєкт лікування раку

Автор:

|

Лютий 23, 2021

|

Рубрика:

Львівську лікарню прийняли в американський проєкт лікування раку
Роман Кізима

Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр увійшов у міжнародний проєкт, який започаткував провідний американський центр з лікування раку у дітей — Дитячий дослідницький госпіталь святого Юди. Львівський шпиталь став першим в Україні, що увійшов у цей проєкт.
Участь у ньому дозволить львівським лікарям мати доступ до реєстру онкохворих дітей у різних країнах світу, у будь-який час за потреби побачити, як лікують те чи інше онкозахворювання в Швейцарії, США, Австралії чи інших країнах. А хворим дітям це відкриває можливість отримувати найсучасніше лікування, таке, яке отримують пацієнти з таким же діагнозом у розвинених країнах світу.
Як пояснив дитячий онколог Роман Кізима, мета цього проекту — добитися того, аби дітей із різних країн світу з однаковими діагнозами лікували за одним протоколом, аби вони мали однаковий доступ до найсучасніших ліків. Мова йде, передусім, про тих дітей, чиї пухлини на даний час не піддаються стандартному лікуванню.
Аби зрозуміти, наскільки важливий цей проєкт для України та для Львова зокрема, кілька слів про шпиталь, який цей проєкт запустив. У госпіталі святого Юди у Мемфісі (штат Теннессі) безкоштовно лікують дітей із різних країн світу. Його річний бюджет становить понад 1 млрд USD. Але держава на потреби госпіталю не витрачає ні цента. 75 % витрат покривають за рахунок пожертв американців, решту — страхові компанії та ґранти.
Цей шпиталь зараз єдиний у США, який займається винятково дитячими онкологічними захворюваннями і має власний потужний дослідницький центр. Він досяг такого рівня розвитку, що у ньому безкоштовно стажуються лікарі і лікуються діти з різних країн світу. За статистикою госпіталю, дев’ятеро із десяти важкохворих дітей одужують.
Працівники центру ставлять перед собою мету донести свої надбання у лікуванні онкологічних захворювань у дітей у медичні заклади різних країн світу. Вони діляться досвідом, протоколами лікування, запрошують лікарів на стажування, навчають їх своїм методикам лікування, підтримують такі заклади. При цьому усі фінансові витрати беруть на себе.
Львівських дитячих онкологів колеги зі США запримітили на міжнародних конференціях, конґресах, на яких ті виступали з різними доповідями. Фахівці з-за океану зацікавилися здобутками львівських лікарів, роботою центру, його перспективою розвитку та запропонували співпрацю.
У середині січня ц. р. в львівському Центрі розпочали госпітальний реєстр дитячого раку. Відтепер медичні та наукові дані усіх випадків злоякісних хвороб їхніх пацієнтів стануть частиною всесвітньої бази даних. «Цей реєстр — програма, в яку вводять дані пацієнта про властивості його пухлини, дані з хіміотерапії, вік пацієнта тощо. Ці дані зашифровані й їх можуть бачити лише медики, і то не всі, а лише ті, хто мають доступ до цієї програми. Коли таких даних із певного виду раку назбирується на 1 тис. пацієнтів з різних країн світу, тоді проводять певні дослідження, експерименти в лікуванні, випробовують нові ліки тощо. Планують, що у майбутньому це буде реєстр на сотні лікарень по всьому світу. По ньому прийматимуть рішення щодо дитячих онкозахворювань на рівні Всесвітньої організації охорони здоров’я», — запевняє д-р Кізима.
Доступ до цього реєстру, за словами онколога, матимуть не лише американці, а й медики з інших країн. Українські лікарі, своєю чергою, матимуть доступ до даних у Швеції, США, Австралії, Китаї тощо. Лікар будь-коли зможе зайти і поглянути, як пацієнта з таким діагнозом, як у хворого у Львові, лікують, до прикладу, у Швеції чи Китаї. Якщо для лікування тієї чи іншої пухлини використовуватимуть якийсь новий препарат, то його передусім отримають пацієнти, котрі є в реєстрі.
Особисті дані пацієнта, за словами лікаря, будуть недоступними, відкритими будуть лише медичні дані. І доступ до них матимуть лише ті, хто пройшли відповідне тренування. У Центрі такий доступ мають наразі лише три онкологи, але це коло розширюватимуть. «У межах наукових програм, в яких беремо участь, отримуємо найсучасніші ліки для конкретних пацієнтів. Тому мета такого реєстру — максимальне розширення таких програм», — каже Роман Кізима.
Як повідомляв «Міст», у львівській лікарні є томограф, є й ангіограм.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply