Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Лікування від Pfizer вражає

Автор:

|

Листопад 21, 2021

|

Рубрика:

Лікування від Pfizer вражає

Після розробки та випуску вакцини від коронавірусу серед фармацевтичних гігантів почалася нова гонитва — за створення лікарського препарату від Covid-19. Першою про створення таких ліків оголосила транснаціональна компанія Merck. А нещодавно про це повідомив і американський фармацевтичний концерн Pfizer.
У Merck повідомили, що розроблений у співпраці з Ridgeback Biotherapeutics антивірусний препарат молнупіравір уперше схвалили для застосування. Це зробив британський регулятор. Компанія опублікувала звіт про плацебо-контрольоване дослідження, яке засвідчило, що вдалося майже вдвічі зменшити ймовірність ушпиталення серед пацієнтів з легким і середнім ступенем перебігу хвороби на початку приймання препарату в межах п’яти днів із появи симптомів.
Розробники призупинили набір учасників для подальших випробувань за рекомендацією незалежної групи експертів і подали заявку на схвалення ліків у США. Ентоні Фаучі, головний американський імунолог, заявив, що результати молнупіравіру вражають — ніхто не помер.
Із релізом про потенційно потужний засіб боротьби з коронавірусом виступили у Pfizer. Головна відмінність їхніх ліків від препарату Merck — у заявленій ефективності проти тяжкого перебігу хвороби вказані 89 %.
Ідеться про таблетований препарат паксловид, який містить речовину з назвою PF-07321332, що інгібує вірусну протеазу, тож коронавірус не може збирати капсид. Крім цього, піґулки містять ритонавір — антиретровірусний препарат, який використовують для лікування ВІЛ-інфекції. Ритонавір уповільнює метаболізм PF-07321332 в організмі і так продовжує його дію.
Препарат досліджували на 774 пацієнтах із підтвердженою коронавірусною інфекцією. Лікування починали впродовж трьох днів із моменту появи симптомів. Усі пацієнти належали до групи ризику за тяжким перебігом Covid-19. Половині давали плацебо.
Протягом чотирьох тижнів із учасників, які приймали препарат, шпиталізували трьох (0,8 %), а з групи з плацебо в лікарню потрапили 27 (7 %). Тоді як серед тих, хто лікувався паксловидом, не було смертей, а в групі плацебо померли семеро (1,6 %).
На підставі цього дослідники виявили, що прийом паксловиду знижує ризик ушпиталення та смерті від коронавірусної інфекції на 89 %. Тобто засіб зможе виключити до дев’яти з десяти шпиталізацій. Ефект препарату Pfizer був таким потужним, що вже в середині дослідження незалежний комітет, який веде спостереження за клінічним випробуванням, рекомендував припинити його якомога раніше. Експерти вважали, що компанія-виробник тепер може звертатися до регулятора. Розробники мають намір невідкладно передати дані Управлінню зі санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США.
У своєму повідомленні про результати випробування представники Pfizer особливо виділили «вражаючу ефективність» нового препарату в лікуванні від Covid-19. «Сьогоднішні новини кардинально змінюють правила гри в глобальних зусиллях із припинення руйнівних наслідків цієї пандемії», — запевнив Альберт Бурла, головний виконавчий директор Pfizer.
Компанія вже укладає контракти на постачання з низкою країн: Австралія домовилася про придбання 500 тис. доз, Велика Британія — про чверть мільйона, а Південна Корея — про 70 тис. Уряд США зараз перебуває у процесі закупівлі в Pfizer таблеток для 1,7 млн курсів лікування. Є додаткова можливість купити ще 3,3 млн упаковок, кожна з них забезпечує повний курс лікування. Загалом залученими до перемовин про постачання цього препарату є ще 90 держав. Їхній список не розкривають.
Pfizer обіцяє, що проведе 180 тис. п’ятиденних курсів лікування (по 30 капсул) до кінця цього року і не менше 50 млн 2022-го. Merck розраховує на 10 млн п’ятиденних курсів (по 40 таблеток) до кінця цього року і не менше 20 млн 2022-го.
Для країн із високим рівнем прибутків на душу населення ціна препаратів від коронавірусу становитиме близько 700 USD за курс. Дані для країн із низьким рівнем доходів наразі невідомі, але виробник хоче, щоб ці країни також мали безперешкодний доступ до ліків.
Однак у релізах Merck і Pfizer немає повних даних: критичні наукові публікації ще не вийшли. Тому результати, хоч й дуже обнадіюють, варто вважати попередніми. Якщо дані про ефективність препаратів підтвердяться, світ отримає прості в застосуванні специфічні ліки проти Covid-19, крім дорогих і обмежено доступних моноклональних антитіл, якими лікують зараз. Також це знизить навантаження на систему охорони здоров’я, адже поменшає випадків, що вимагають шпиталізації, і не буде стільки смертей.
«Просто приголомшливі результати. Ефективна терапія є дуже значущою для того, щоб покласти край пандемії», — прокоментував підсумки випробувань Pfizer Ашиш Джа, декан Бравнського університету в м. Провіденс (штат Род-Айленд).
Як повідомляв «Міст», Всесвітня організація охорони здоров’я радить використовувати вакцину Pfizer/BioNTech для дітей віком від 12 до 17 років.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply