Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Клітини, не чутливі до хіміотерапії

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Клітини, не чутливі  до хіміотерапії

Американські вчені розробили спосіб захисту здорових клітин під час хіміотерапії злоякісних пухлин. Випробування нової методики провела група фахівців під керівництвом Дженніфер Едейр із Центру онкологічних досліджень Фреда Хатчінсона в Сієтлі (штат Вашинґтон).

Для хіміотерапії злоякісних новоутворень використовуються різні препарати, які безпосередньо спричинюють загибель клітин або ж запускають процеси їхньої запрограмованої смерті. Причому такі ліки мають високу токсичність не тільки проти пухлинних клітин. Зокрема, особливо чутливим до їх дії є кістковий мозок, який виконує кровотворну функцію. Пошкодження кісткового мозку протипухлинними препаратами загрожує зниженням числа лейкоцитів, що забезпечують імунний захист, а також еритроцитів, що може призвести до розвитку анемії.

Для участі в дослідженні було відібрано трьох пацієнтів із найпоширенішою пухлиною головного мозку — гліо­бластомою. Учені взяли зразки стовбурових клітин кісткового мозку хворих. За допомогою вірусного вектора вони змінили спадкову інформацію цих клітин, зробивши їх не чутливими до дії темозоломіду, який використовується для хіміотерапії гліобластом. Модифіковані стовбурові клітини пересадили назад пацієнтам.

aЗа результатами дослідження, хворі краще перенесли хіміотерапію, у них було зафіксовано меншу кількість побічних реакцій на лікування, ніж у звичайних умовах. Усім трьом пацієнтам удалося перевищити середній термін виживаності при такому захворюванні, що становить 12 місяців. Автори роботи зазначили, що в одного з учасників тестування недуга не проґресує вже протягом 34 місяців після проведеного лікування.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply