Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Катастрофічний дефіцит медсестер в українських медзакладах

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

Катастрофічний дефіцит медсестер в українських медзакладах

В Україні спостерігається дефіцит медичних сестер. На маніпуляції, уколи та крапельниці, розмови з пацієнтами та родичами у кожної медсестри йде вся її робоча зміна. Cаме медсестри — основа будь-якої лікарні. Молодший і середній персонал у білих халатах — це 75 % співробітників.
За офіційно статистикою, зараз українцями опікуються десь 400 тис. медсестер. Вакантних місць у лікарнях — близько 19 тис. Утім, лікарі називають інше число: насправді охорона здоров’я потребує ще 100 тис. медичних сестер. Цей дефіцит тільки збільшуватиметься.
«В ідеалі, щоб одна сестра займалася виключно одним пацієнтом. При чому займалася не впродовж 24 годин, а 12. Це тому, що людина втомлюється і збільшується вірогідність помилок тощо», — переконаний Сергій Чернишук, завідувач відділенням інтенсивної терапії новонароджених. В середньому сестра за зміну намотує кімнатою у 50 кв. м до 10 км.
За словами д-ра Чернишука, за останні півроку з чотирьох медсестер, котрі прийшли працювати у відділення, троє вже звільнилися. Одна з причин — недостатній рівень зарплатні. Медики були просто шоковані, коли дізналися, що навіть найкращі зразки рукавичок через мікроперфорацію пропускають кров на долоні у 20 % випадків. За такі ризики медсестри отримують мізерні гроші.
Низькі зарплати у лікарнях — основна причина, чому у цій бюджетній сфері такий шалений дефіцит кадрів. Для прикладу, у Польщі медсестра заробляє в еквіваленті 20-23 тис. грн, у Німеччині — 72,5 тис. грн, у Великій Британії — 117 тис. грн.
Проте просто грошима проблему не вирішити. Гроші у мотивації стоять не на першому місці. На першому місці — прийняття рішень, більше свободи вибору. На жаль, наразі не існує методів, які б заохочували залишатися у професії. Утім в Україні вже прямують європейським шляхом. Медсестра має бути з вищою освітою.

Ірина Прокофьєва, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply