Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Картопля знижує ризик гіпертонії

Автор:

|

Липень 18, 2021

|

Рубрика:

Картопля знижує ризик гіпертонії

Учені з Університету Пердью (штат Індіана) встановили, що вживання вареної або печеної картоплі знижує артеріальний тиск і допомагає запобігти гіпертонії. Як відомо, картопля — основне джерело калію в раціоні жителів західних країн. Фахівці вивчили вплив добавок калію на кров’яний тиск та інші чинники ризику серцево-судинних захворювань.
У випробуваннях узяли участь 30 чоловіків і жінок із діагностованою гіпертонією або передгіпертензією. Результати засвідчили, що вживання печеної або вареної картоплі призводить до зниження систолічного артеріального тиску порівняно з контрольною групою, що харчувалася типовою американською дієтою, але без картоплі.
Також у ході дослідження вдалося спростувати популярну думку про шкоду картоплі фрі для серцево-судинної системи. Як виявилося, щоденна порція цього продукту, що містить 330 калорій, не справляє неґативного впливу на кровоносні судини.
Сприятливий вплив картоплі пов’язаний із тим, що він знижує затримку натрію в організмі. Автори роботи зазначили, що цей овоч допомагає заповнити дефіцит поживних речовин, харчових волокон і калію. Вживання всього однієї картоплини середнього розміру, приблизно на 10 % задовольняє добову потребу дорослої людини в калії.
Науковці наголосили, що їхні висновки ґрунтуються на обмежених даних і мають попередній характер. На їхню думку, потрібні додаткові дослідження, що встановлюють зв’язок між корисними властивостями картоплі та способом її приготування.
Як повідомляв «Міст», картопляний сік допомагає проти виразки шлунка.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply