Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Канадці допомогли українцям врятувати маленького хлопчика

Автор:

|

Вересень 04, 2021

|

Рубрика:

Канадці допомогли українцям врятувати маленького хлопчика
Роман Кізима

У чотирирічного хлопчика зі Стрийського району Львівщини діагностували злоякісну пухлину головного мозку — гліому. Вона була неоперабельною. Пухлину у дитини виявили ще у два роки. Нейрохірурги намагалися її прибрати, але вона була у такому місці, що не піддавалася видаленню, дитина могла померти. Тож під час операції вдалося забрати лише її частину.
Утім, дитячі онкологи Центру не здавалися, вони взялися шукати альтернативні шляхи порятунку маленького хлопчика, видалену частину пухлини законсервували та надіслали колегам із Торонто, в лабораторію клініки SickKіds.
Аби виграти час, хлопчику призначили хіміотерапію. Однак вона не подіяла на пухлину, так все ще росла. Лікарям вдалося лише дещо сповільнити її ріст і дочекатися відповіді від колег. Канадські фахівці дослідили пухлину, вийшли з львівськими колегами на відеозв’язок і запропонували використати експериментальні новітні ліки. За їхніми очікуваннями, вони мали б подіяти на пухлину.
Ці новітні медпрепарати вже є у Європі. Їхня вартість — 1 тис. EUR на місяць (що менша дитина, то дорожчі ліки). Їх для хлопчика закупили за кошти благодійників і меценатів. «За три місяці лікування цим препаратом у дитини пухлина зменшилася приблизно удесятеро. Ми продовжуємо лікування і вона надалі зменшується. Це дуже хороший результат. Він відкриває можливості для порятунку інших дітей із неоперабельними пухлинами головного мозку», — поділився Роман Кізима, дитячий онколог Центру.
Він повідомив колегам із Торонто, що препарат діє, пухлина швидко зменшується. У хлопчика, за словами лікаря, значно поліпшився стан, зберігся зір, він ходить, розмовляє, їсть. І цей препарат дитина може приймати вдома, а до лікарні приїжджати лише на контрольні огляди.
Як повідомляв «Міст», львівську лікарню прийняли в американський проєкт лікування раку.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply