Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Історії українців із США, котрі подолали коронавірус

Автор:

|

Травень 23, 2020

|

Рубрика:

Історії українців із США, котрі подолали коронавірус

Сполучені Штати лідирують за підтвердженими випадками захворювання на Covid-19. Але також є багато й тих, хто одужали, серед них також — вихідці з України. «Я живу в містечку Чікопі (штат Массачусетс) разом із чоловіком і трьома дітками, яким п’ять, три роки і сім місяців, — розповідає Соломія Киричук. — Ходжу на закупи в масці, дезінфікую руки, кермо в автівці, торби з харчами. Проте, все одно заразилася».
Хвороба в Соломії почалася з підвищення температури, слабкості, болю голови. «На четвертий день суттєво погіршало, з’явилася задишка, — згадує жінка. — А ще захворів семимісячний син». Сім’я поїхала у відділення екстреної допомоги. В мами та дитини взяли аналізи на Covid-19. Старші діти Соломії не мали жодних симптомів коронавірусу. Тестів їм не робили, як і чоловікові.
Жінку ушпиталили, її наймолодший син хворів удома. В лікарні вона провела тиждень. Пацієнтці капали антибіотик та регідрувальні розчини, аби організм не зневоднювався, робили інгаляції. «Я могла дихати самостійно, проте дихання було поверхневим, — каже вона. — Мене під’єднали до монітора, що вимірював рівень кисню у крові. І коли лікар бачив, що він падає, мені здійснювали вентиляцію легень за допомогою кисневих трубок».
Із лікарні Соломію виписали, коли стала почуватися краще й уже не потребувала нагляду. Тепер жінка каже, що почувається цілком здоровою. «Найменший син перехворів легко — лише збивали температуру, і за тиждень недуга минула, — додає вона. — Він на грудному вигодовуванні, я зціджувала молоко в лікарні та передавала його додому».
Уже одужав і Анатолій Татарин, уродженець Чернівців, котрий тепер живе в Брукліні. Корона вірус він переборов удома і тішиться, що хвороба не мала такого складного перебігу, як в інших. «Я розмовляю з вами на пробіжці, вперше за три тижні вийшов із дому, — каже чоловік. — Працюю в аптеці, ймовірно, міг заразитися там, або ж від друзів, адже у них теж підтвердили Covid-19».
Одного ранку у середині березня вирішив пройтися з маленькою донечкою. Коли ж повернувся додому, відчув, що занедужав. Температура підстрибнула до 39 градусів за Цельсієм. Почувався таким виснаженим, що не міг стояти на ногах, боліли м’язи, з’явився нежить. Три дні вживав жарознижувальні препарати, коли температура нормалізувалася, зробив тест на «корону» і результат виявився позитивним.
Чоловікові порадили сидіти вдома. А якщо температура знову підвищиться або виникне задишка, викликати швидку допомогу. «Захворіли також дружина та донька, проте їм не робили тестів», — уточнює він. тепер усі здорові.
Тіна Голобородько, доцентка Медичного університету ім. Альберта Ейнштейна у Нью-Йорку, розповіла про роботу в лікарні. «У мене три смерті за останні сім днів, — пише вона в соціальній мережі. — Усі троє вже були на вентиляторах, це люди похилого віку, але до того, як підхопили Covid-19, були активними».
Пацієнт вмирав, ми зателефонували доньці. Це був день її народження. А ще виявилося, що її мати померла від Covid-19 того ж дня в іншій лікарні. Донька попросила нас прикласти до вуха телефон, аби вона могла сказати батькові, що мати померла. «Не знаю, чи почув він її… Ця пара померла далеко одне від одного від тієї ж хвороби в один день, і це був день народження доньки», — ділиться лікарка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply