Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Хребет: оперувати чи лікувати?

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

Хребет: оперувати чи лікувати?

Міжхребцева грижа — одне з найсерйозніших ускладнень остеохондрозу. Від наслідків цього захворювання страждають не тільки наша спина та кінцівки, а й нервова, судинна, кровоносна системи, навіть внутрішні органи. Донедавна вважалося, що є тільки один спосіб позбутися міжхребцевої грижі — оперативний. Але чи завжди він є ефективним? Чи є хірургічне втручання – найкращий вихід зі становища?

«Хребет — це основа-основ нашого організму, — розповідає лікар-невропатолог Євген Богомолов. — Від цього стрижня відходять численні нервові сплетіння, що з’єднують спинний мозок з усіма внутрішніми органами. Сама по собі міжхребцева грижа може й не створювати дискомфорту, але при стисненні грижею нервового корінця виникає біль. Далі — більше: затиснений нерв провокує запальний процес, порушення кровообігу й, урешті, серйозні неврологічні порушення.
Через хворий хребет неминуче страждають внутрішні органи. Негаразди в шийній ділянці супроводжують головні болі, запаморочення, шум у вухах, а часом – порушення зору й функції щитоподібної залози. При ураженні грудного відділу спостерігаються утруднення дихання, проблеми з бронхами, стенокардія. Якщо болі виникають у поперековому відділі, то можуть початися проблеми з ногами, порушення роботи органів травлення, нирок, сечостатевої системи й зниження потенції.
За якими симптомами можна визначити, що у вас – міжхребцева грижа ? Це – мігрені, стрибки тиску, оніміння пальців рук, болі в плечі, руці, нозі, оніміння в паховій ділянці, постійний біль у попереку, іноді в поєднанні з викривленням хребта.
Грижі грудної ділянки хребта зустрічаються рідше, ніж поперекові. Зазвичай на них страждають люди, котрі за характером своєї роботи змушені багато часу проводити в зігнутому положенні: лікарі-хірурги, робітники- зварювальники, швачки. На наявність грижі вказують постійні больові відчуття в грудному відділі.
Однак остаточний діагноз можуть поставити тільки при обстеженні. Для діагностування міжхребцевої грижі застосовується магнітно-резонансна томографія (МРТ). Вона виявить місце розташування грижі й особливості захворювання. Тепер постає складне запитання: яке лікування обрати?
Операція. Багато хто вважає, що хребетні грижі необхідно оперувати. Насправді хірургічне втручання рекомендується далеко не завжди. Показанням до операції є здавлювання спинного мозку та його придатків. Для нього характерні такі симптоми, як порушення сечовипускання та дефекації, оніміння стоп, м’язова атрофія рук або ніг, зниження чутливості в промежині. Після операції необхідний тривалий період реабілітації, інакше залишається значна ймовірність рецидиву. Крім того, існує ризик ускладнень, здатних призвести до інвалідності. Це — гнійні свищі, порушення функцій тазових органів, прогресуюча атрофія кінцівок тощо. Тому, перш ніж лягати на операційний стіл, необхідно гарненько подумати.
Медикаментозне лікування. Воно – не надто ефективне, оскільки спрямоване тільки на усунення побічних наслідків грижі. Наприклад, запального набряку, тоді як при цьому захворюванні відбувається механічне здавлювання нервів і судин, яке ліки не в змозі усунути. Зате можливі ускладнення від дії ліків. Показання до застосування медикаментів при лікуванні міжхребцевої грижі — украй обмежені.
Мануальна терапія. Мабуть, це – найдієвіший спосіб лікування хребта. Суть методу полягає в тому, що фахівець вправляє проблемні суглоби та хребці, ставить їх на місце. Але вплив на хребет при цьому може бути досить жорстким і болючим. Якийсь час пропонувалося лікувати міжхребцеву грижу за допомогою фізичних навантажень. Але професійні медики не радять цього робити, бо розрахувати лікувальну норму навантаження на пошкоджений міжхребцевий диск фактично неможливо, зате є висока ймовірність прогресування хвороби. Для лікування міжхребцевої грижі слід носити корсет. А це може призвести до блокади хребетного сегменту та розвитку множинних гриж, а також до атрофії м’язів поперекового відділу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply