Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Хірург із Туреччини безкоштовно оперував у Львові

Автор:

|

Червень 25, 2021

|

Рубрика:

Хірург із Туреччини безкоштовно оперував у Львові
Хакан Агір

Хакан Агір, головний пластичний хірург Туреччини, за п’ять днів безкоштовно прооперував у Львові 15 дітей із вродженими вадами обличчя й інших частин тіла. Надскладні операції турецький лікар проводив із хірургами Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Спершу вони разом оглянули близько 50 маленьких пацієнтів із важкими патологіями, виокремили серед них 18 випадків і взялися до роботи.
Діти з’їхалися до Львова з різних куточків України, бо в інших областях за складні вади просто не беруться. Решту пацієнтів інтернаціональна команда медиків збирається прооперувати восени, під час наступного візиту турецького хірурга. Бажання співпрацювати й обмінятися досвідом д-р Агір виявив сам. «Він мав кількох пацієнтів у Туреччині з України, побачив результати та зацікавився: «Хто ж так гарно оперував в Україні?» Виявилося, що це була наша клініка і тоді він нам написав. Хакан Агір знав, що у нас працює Остап Могиляк», — розповів Андрій Кузик, завідувач кафедри дитячої хірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
Після цього Хакан Агір вирішив особисто познайомитися із хірургом Могиляком та завітав до Львова. Спершу медики лише обговорили методи та техніки усунення важких патологій, демонструючи свої роботи. А також домовилися провести разом кілька операцій у майбутньому. І вже під час другого візиту разом взялися за скальпель. «Це є дуже-дуже добра можливість побачити хороші руки, такі як в д-ра Могиляка. Гадаю, він один із найкращих лікарів в Східній Європі», — ділиться враженнями д-р Агір.
Головний пластичний хірург Туреччини сподівається, що колись львівський медичний заклад прийматиме пацієнтів не лише з усієї України, а й з-за кордону. «Я дуже вражений і продовжую вивчати техніки та методи роботи львівських лікарів», — заявив він.
У Чорнобильській лікарні такій міжнародній співпраці радіють і вважають компліментом: бо ж не тільки самі їздять вчитися, а тепер і до них приїжджають. «Він ділиться своїм досвідом, ми ділимося своїм. Проводимо спільні втручання, спільні консультації і консиліуми. Це все відбувається на високому рівні, адже усі пацієнти доволі важкі. Це унікальні випадки, від яких в багатьох містах просто відмовилися надавати допомогу. Ми беремо їх до себе», — поділився Остап Могиляк.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі кожні три хвилини народжується дитина з розщелиною губи та піднебіння, тобто — одне немовля на 750 випадків. Через погану екологію та наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції в Україні цей показник іще вищий.
Як повідомляв «Міст», у Львові провели операцію на мозку десятирічній дівчинці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply