Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Дитину прооперували з допомогою робота

Автор:

|

Березень 21, 2021

|

Рубрика:

Дитину прооперували з допомогою робота
Робот Da Vinci

У львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні прооперували 13-річну дівчинку з допомогою медичного робота Da Vinci. Операція була успішною. У дівчинки є шанс назавжди забути про біль і проблеми, які їй дошкуляли тривалий час. Про це повідомив Олег Самчук, директор лікарні.
Пацієнткою була дівчинка із Волинської області, яка мала вроджену ваду кишківника. Її тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивна кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болю, які супроводжувала блювота.
«Численні ушпиталення та медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан. Без ще однієї операції дівчинка не просто страждала б, був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності і навіть некрозу, а це вже — питання життя. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що саме собою не було виходом», — розповів д-р Самчук.
У цивілізованих країнах світу такі патології усувають за допомогою робота Da Vinci. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому. Тож батьки, дізнавшись про те, що у львівській лікарні є робот Da Vinci, звернулися по допомогу до львівських лікарів.
Оперувала пацієнтку висококваліфікована команда хірургів двох львівських лікарень — швидкої медичної допомоги і ОХМАТДИТу. До її складу увійшли дитячий хірург ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич, хірурги Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський, а також анестезіолог Віктор Юрченко.
«З допомогою Da Vinci наші спеціалісти зробили три проколи розміром по 8 мм кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, що транслювала на монітор зображення у тривимірній проєкції з 20-кратним збільшенням. Це все одно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, котрий сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки з мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто, ліквідацію спайок, знадобилося майже три години», — поділився Олег Самчук.
Тепер дівчинку вже не турбує біль у животі, вона встає з ліжка і навіть ходить коридором. Попереду у неї ще тривала реабілітація, але, за словами лікарів, вона має шанс назавжди забути про свою проблему.
До слова, робот-хірург у державних і комунальних лікарнях є лише у Львові. Його лікарні на початку листопада 2020 року подарувала поштово-логістична група компаній Meest. Ще один робот Da Vinci є у приватній клініці у Вінниці.
Як повідомляв «Міст», львівська лікарня отримала надсучасного робота-хірурга.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply