Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Донорське серце пересадили українці в Польщі

Автор:

|

Травень 23, 2022

|

Рубрика:

Донорське серце пересадили українці в Польщі
Юлія

Польща — це країна, яка з перших днів вторгнення РФ в Україну надає українцям моральну та матеріальну підтримку: допомагає зброєю, ліками, прихистила українських дітей і жінок. Але найвищий дар — це все ж донорство. Й у Польщі вперше донорське серце пересадили українці.
«В Україні з початком війни багато пацієнтів залишилися без медичної допомоги, і серед них багато тих, хто потребує пересадки органів. І ось громадяни Польщі знову показали найбільший прояв людяності. Коли після смерті серце поляка ідеально пасувало дівчині з України, вони не задумуючись зробили пересадку й урятували їй життя», — повідомили в національному русі «За трансплантацію».
Юлія (так звати реципієнтку) вже тривалий час страждала на серцеву недостатність. Її серце не могло повноцінно забезпечувати кровопостачання організму через рідку форму кардіоміопатії. Дівчина чекала на донора й операцію. Однак війна все змінила та, на щастя, не позбавила молоду українку шансу жити повноцінним життям.
36-річна юнка у важкому стані потрапила до Польщі, де їй і пересадили донорське серце. Операцію провели успішно, зараз українку чекає період відновлення та реабілітації. «Раніше цього не робили, бо Україна не є членом жодної міжнародної організації, яка координує трансплантації у різних країнах», — йдеться у повідомленні.
Як повідомляв «Міст», заради пересадки серця чоловік їхав під обстрілами.

Олександра Баландюх, Zaxid.net

About Author

Meest-Online