Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Covid-19 може погіршувати розумові здібності

Автор:

|

Серпень 07, 2021

|

Рубрика:

Covid-19 може погіршувати розумові здібності

Група британських та американських науковців знайшла докази зв’язку між коронавірусним захворюванням і порушеннями роботи мозку. Вчені тестували впродовж 2020 року понад 80 тис. людей. Учасники пройшли дев’ять типів тестів, які використовують для оцінки різних аспектів людської свідомості, здатності планувати та міркувати, а також пам’яті, уваги і здатності аналізувати емоції. В результаті дослідники зафіксували когнітивні порушення, які, на їхню думку, не можна пояснити різницею респондентів у віці й освіті або іншими демографічними та соціально-економічними факторами.
Порушення виявилися найбільш помітними у випадку таких функцій мозку, як міркування, вирішення задач і планування. Ці результати відповідають опису так званого довгого коронавірусу, в разі якого люди часто зіштовхуються з «туманом у голові», а також проблемами з концентрацією та вибором відповідних слів.
Додавши фактори статі, віку, освіти, соціального статусу й інших відмінностей, учені дійшли висновку, що у тих, хто перехворів на Covid-19, спостерігається значне погіршення когнітивних здібностей порівняно з контрольною групою. При цьому науковці відзначили, що у тих, хто хворів удома, цей показник виявився набагато менше, ніж у тих, хто був ушпиталений і перебував на штучній вентиляції легень (ШВЛ). Серед тих, хто хворів, залишаючись вдома, показник виявився близький до зафіксованих у шпиталізованих, але не перебували на ШВЛ.
Дослідники вказують також на зростаюче число досліджень про «довгий коронавірус». Однак вказують, що ще мало інформації про те, чи пов’язаний Covid-19 з об’єктивно вивченими когнітивними порушеннями. Водночас у цьому дослідженні проаналізували великий обсяг даних, який охоплює широке коло жителів Великої Британії.
Як повідомляв «Міст», ВООЗ не виключає, що коронавірус таки «втік» із лабораторії.

Андрій Стець, Zaxid.Net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply