Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Чим жіночий інфаркт відрізняється від чоловічого

Автор:

|

Січень 09, 2019

|

Рубрика:

Чим жіночий інфаркт відрізняється від чоловічого

Наукові дані свідчать про те, що ризик розвитку серцевих катастроф приблизно однаковий для чоловіків і жінок. Однак жіночі інфаркти в середньому діагностуються гірше за чоловічі. За словами експертів, багато жінок не відчувають ознак інфаркту, характерних саме для їхньої статі, що робить свій внесок у сумну статистику серцевих нападів.
Лікар-кардіолог Ніка Ґолдберґ, котра репрезентує Американську асоціацію серця, виступила в пресі з порадою, зверненою до жінок. Вона закликала представниць прекрасної статі вивчати і знати симптоми інфаркту, що відрізняються від тих, що проявляються в разі чоловічих серцевих нападів. «Які перші асоціації при фразі «серцевий напад»? Зазвичай усі уявляють людину в агонії, що стискає руками груди. Але у жінок тяжкості і болю в серці може і не бути», — заявила лікар.
За її словами, у разі інфаркту жінки викликають «швидку допомогу» на 37 хвилин пізніше, ніж чоловіки. Таку затримку експерт пов’язує з нездатністю розпізнавати серцевий напад. Невміння вчасно помітити жіночий інфаркт пояснює і більшу кількість смертей від інфаркту серед жінок порівняно з чоловіками, вважає кардіолог.
Чим же відрізняється жіночий інфаркт від чоловічого? «Замість важкості у грудях жінки відчувають втому, запаморочення, задишку, біль у спині або горішній частині живота. Часто ці ознаки приймаються за панічну атаку», — пояснює д-р Ґолдберґ.
Також вона додала, що жінки, котрі пережили серцевий напад, часто повідомляли про нестерпний біль, що виникає немов від затягування мотузки навколо тіла. Якщо подібне відчуття тримається впродовж 15 хвилин, потрібно обов’язково звертатися за допомогою до медиків, адже ігнорування цього симптому підвищує ризик смерті.
Крім цього, специфічними ознаками жіночого інфаркту можуть бути біль у плечовому суглобі і біль у щелепі. Експерт нагадала, що жіночий інфаркт може трапитися в будь-якому віці. Факторами його ризику в житті жінок є поєднання протизаплідних таблеток і куріння, сидячий спосіб життя, переїдання, вагітність і пологи, цукровий діабет, депресія та спадковість.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply