Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Чи завдає шкоди набіл?

Автор:

|

Листопад 28, 2018

|

Рубрика:

Чи завдає шкоди набіл?

Молоко та молочні продукти (набіл) присутні в нашому раціоні від народження. Водночас існує багато міфів і тверджень щодо користі та шкоди молока і загалом щодо його природності для людського організму. Про розповіла Уляна Супрун, виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я України.
Молоко — важлива складова раціону, хороше джерело поживних речовин, кальцію та вітаміну D. Воно містить молочний цукор (лактозу), і для її розщеплення та подальшого засвоєння необхідно виробляти фермент лактазу. Цей фермент розщеплює дисахарид на моноцукри, які всмоктуються у кишківнику та засвоює наш організм. Якщо така схема в організмі не спрацьовує, цукор не всмоктується і дістається мікроорганізмам нашої мікробіоти, вони споживають лактозу й утворюють велику кількість газів, що є класичним симптомом непереносимості лактози.
Вироблення лактози відбувається у всіх ссавців у ранньому віці, водночас її активність із віком часто знижується. Тому сприйняття молока та молочних продуктів відбувається у всіх людей по-різному.
Зараз близько 75 % населення мають знижену здатність перетравлювати лактозу в дорослому віці. Тим, хто мають проблему зі засвоєнням лактози, експерти радять віддавати перевагу молочним безлактозним продуктам (їх майже не відрізнити на смак, утім вони можуть бути дещо дорожчими) або споживати мало молочних продуктів, проте регулярно.
Як приклад д-р Супрун подає дослідження Американського національного інституту здоров’я. У ньому сказано: якщо споживати за один прийом їжі не більш ніж 12 г лактози (приблизно горнятко молока або два горнятка йогурту), симптоми лактозної недостатності будуть мінімальні або не спостерігатимуться взагалі.
У деяких дослідженнях вказано: якщо спостерігається непереносимість лактози, є сенс у помірних кількостях, але часто вживати кисломолочні продукти, що містять живі лактобацили та біфідобактерії. Адже саме вони здатні переробляти лактозу з найменшим газоутворенням.
Людям, котрі не мають проблем із непереносимістю лактози, все одно варто пам’ятати, що треба дотримуватися помірності в споживанні молочних продуктів, особливо високої жирності.
Існують різні рекомендації щодо споживання набілу. Світові організації в галузі харчування рекомендують вживання двох-трьох порцій молочних продуктів на день (одна порція в цьому випадку прирівнюється до приблизно склянки рідкого продукту або до 40 г твердого сиру).
Отже, молочні продукти можна і треба вживати, але вони не мають бути основою раціону! Якщо відчуваєте дискомфорт після їхнього споживання, порадьтеся з лікарем.

Ольга Шведа, «Львівська пошта»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply