Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Чи вплине вакцина Novavax на антивакцинаторів?

Автор:

|

Грудень 10, 2021

|

Рубрика:

Чи вплине вакцина Novavax на антивакцинаторів?

Кампанія зі щеплення від коронавірусу пробуксовує, а частка нещеплених зменшується дуже повільно. Вочевидь, багато хто не наважується вакцинуватися через те, мРНК-вакцини BioNTech/Pfizer і Moderna, й векторні вакцини AstraZeneca та Johnson&Johnson ґрунтуються на нових технологіях.
Допуск до використання вакцини від американської фірми Novavax міг би стати проривом у кампанії з вакцинації. Адже ця вакцина ґрунтується на традиційній методиці, яку використовують для виробництва інших вакцин, скажімо, проти грипу, поліомієліту, гепатиту чи правця. Вакцини такого типу ще іноді називають «мертвими», бо вони містять інактивовані віруси або компоненти таких вірусів.
Багато невакцинованих скептично ставляться саме до нових технології, які лежать в основі теперішніх вакцин проти коронавірусу, побоюючись довготермінових наслідків, які можуть проявитися пізніше. За даними опитування німецького інституту дослідження громадської думки Forsa, 74 % респондентів висловили сумнів у тому, що теперішні вакцини достатньо досліджені. 62 % побоюються, що вакцинація цими препаратами може призвести до побічних ефектів або небажаних довготривалих наслідків. Однак у випадку допуску до використання так званої мертвої вакцини 56 % опитаних зазначили, що будуть готові щепитися.
Вакцина Nuvaxovid або NVX-CoV2373 має таку ж мету, що й інші вакцини: навчити імунну систему розпізнавати вірус Sars-CoV-2 і протидіяти йому. NVX-CoV2373 має білкову основу і містить наночастинку характерного спайкового білка. Його виробляють клітини молі в біореакторах. Вироблений таким чином спайковий білок вводять в організм людини у складі вакцини. Людська імунна система після щеплення виробляє антитіла проти цього білка і стає краще підготовленою до зустрічі зі збудником Sars-CoV-2. При цьому реакція відбувається набагато швидше, позаяк організм не повинен сам виробляти ці спайкові білки. Препарат Novavax, як і більшість вакцин, також потрібно вводити двічі.
До настання «зоряної години» мРНК-вакцин під час теперішньої пандемії саме вакцини на основі білків вважали особливо перспективною технологією. За словами Карлоса Альберто Ґузмана, керівника відділу вакцинології та прикладної мікробіології німецького Центру Гельмгольца, вакцини на основі білка відомі у медицині, зазвичай добре переносить організм, і особливих запитань до них не виникає. Та недолік полягає в тому, що розробка таких вакцин зазвичай триває довше, ніж векторних або мРНК-вакцин.
Вакцини на основі білка можна транспортувати та зберігати за температури 2-8 градусів за Цельсієм, вони не втрачають своїх властивостей багато років. За кімнатної температури їх можна використовувати впродовж 24 годин. Натомість мРНК-вакцини вимагають наднизьких температур зберігання.
Загалом білкові вакцини мають дещо нижчу ефективність, ніж інші. Так, вакцини китайських виробників Sinovac і Sinopharm знижують можливість симптоматичного захворювання на Covid-19 на 51 % і 79 % відповідно. Для порівняння, дієвість мРНК-вакцини BioNTech/Pfizer і Moderna сягає 90 %.
А от загальна ефективність білкової вакцини Novavax сягає 90,4 %. Крім цього, за даними виробника, ця вакцина продемонструвала 100-відсотковий захист від середнього та важкого перебігу хвороби.
23 вересня американська компанія подала заявку на використання вакцини в екстрених випадках до Всесвітньої організації охорони здоров’я. Перший дозвіл на екстрене використання цієї вакцини 1 листопада дала Індонезія. Індія дозволила експорт 20 млн доз препарату, виробленого на потужностях Інституту сироватки Індії. Однак у самій Індії дозволу на використання препарату ще не надали.
Україна теж планувала закупити вакцину компанії Novavax. У травні ц. р. Максим Степанов, тодішній міністр охорони здоров’я України, повідомляв, що влітку Київ очікує поставок 10 млн законтрактованих доз препарату Інститутом сироватки Індії. Утім, у серпні ц. р. Віктор Ляшко, новий міністр, повідомив, що контракт із постачальником розірвали, бо Інститут не виконав своїх зобов’язань.
Українська служба DW

Як повідомляв «Міст», антивакцинаторську акцію в Україні очолив священник РПЦвУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply