Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Чи помер хтось від вакцини проти коронавірусу?

Автор:

|

Лютий 26, 2021

|

Рубрика:

Чи помер хтось від вакцини проти коронавірусу?

Зараз щодня людям вколюють близько 5 млн вакцин. Такі дані подає аґенція Bloomberg, що відстежує кампанію вакцинації проти Covid-19 в різних країнах. Час від часу в засобах масової інформації (ЗМІ) з’являються повідомлення про те, що хтось помер після того, як йому зробили щеплення. Дехто вбачає зв’язок між вакцинацією та смертю пацієнтів. Аби з’ясувати, наскільки правдивими є подібні припущення, експерти проаналізували повідомлення про смертельні випадки після щеплень від коронавірусу в шести країнах — Німеччині, Іспанії, США, Норвегії, Бельгії та Перу. У жодному випадку органи охорони здоров’я не побачили причинно-наслідкового зв’язку між вакцинацією й смертю.

Німеччина
Жодних підтверджених смертельних випадків через вакцинацію від коронавірусу в Німеччині ще не було. Утім, в Інституті імені Пауля Ерліха, який відповідає за вакцинацію в країні, повідомили про 113 смертельних випадків серед тих, кому вже зробили щеплення. Померлі були віком від 46 до 100 літ, середній вік становив 84 роки, а смерть настала в проміжку від однієї години до 19 днів після щеплення.
Щонайменше 20 вакцинованих померли від коронавірусної інфекції. Утім, лише один із цих пацієнтів отримав два щеплення, а саме стільки потрібно, аби забезпечити повноцінний захист від хвороби. Ще 43 пацієнти, що померли, за даними інституту, або мали попередні захворювання, або померли від якогось іншого інфекційного захворювання, але не від Covid-19. У ще 50 випадках причина смерті невідома. В іще трьох випадках померлих після вакцинації в Кельні літніх людей зараз триває перевірка прокуратури. Але відомо, що й вони мали серйозні попередні захворювання.
Загалом в інституті зазначають, що кількість смертей після вакцинації є статистично навіть нижчою за очікувану, якби людям щеплення не робили. «Це точно не підвищений рівень смертності, тож можна сказати, що це жодним чином не пов’язано з вакциною», — зазначив Клаус Ціхутек, директор Інституту Пауля Ерліха.

Іспанія
Іспанські ЗМІ повідомили про дев’ятьох людей, котрі померли після вакцинації від коронавірусу в будинку для літніх людей. Їм зробили по одному щепленню вакциною BioNTech/Pfizer. Усі мали хронічні захворювання.
Директор будинку для літніх людей El Salvador у Лагартері каже, що через п’ять днів після щеплення у вакцинованих з’явилися симптоми на кшталт головного болю та діареї. За словами посадовця, лікар йому сказав, що це може бути пов’язано з побічною дією вакцини.
Згідно з офіційними даними, усі дев’ятеро померли від ускладнень після Covid-19, адже вакцинація відбувалася під час спалаху захворювання в будинку для літніх людей. Хвороба може розвинутися в людини і після вакцинації, особливо якщо зараження відбулося ще до щеплення, а симптомів під час вакцинації не було, бо вона припала на інкубаційний період. Крім цього, навіть той первинний захист від вірусу, який дає одне щеплення, з’являється не одразу, а через 10-14 днів після вакцинації.
Російські та китайські державні ЗМІ детально описали смерті в іспанському будинку для літніх людей, причому китайські медіа посилаються на російські. Та навіть на англомовному російському державному ресурсі Russis Today, попри гучний заголовок, чітко зазначено: «Ніщо не вказує на те, що вакцина могла відігравати якусь роль у смертельних випадках».

США
В Індії швидко поширилося повідомлення про те, що в «базі даних уряду США» начебто зафіксували 181 смертельний випадок після вакцинації від коронавірусу. Його джерелом є пресреліз організації Children’s Health Defense, що лобіює інтереси опонентів вакцинації, й яку очолює адвокат Роберт Ф. Кеннеді-молодший.
Хоч у повідомленні і йдеться про «базу даних уряду», відповідний лінк веде до сайту неурядової організації National Vaccine Information Center. Відомий американський журналіст Майкл Спектер, котрий спеціалізується на наукових і медичних темах, називає її «наймогутнішою організацією супротивників вакцинації в Америці». Ця організація зазначає, що дані щодо смертельних випадків після вакцинації в США були взяті з урядового порталу Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS). Через нього люди можуть самі повідомляти про різні побічні дії, які викликають різноманітні вакцини в них або їхніх дітей.
Тому на порталі одразу ж зазначено, що лише звітів VAERS недостатньо, щоб встановити, чи спричинила вакцина небажаний ефект або хворобу та чи якимсь чином сприяла їхній появі. Крім цього, VAERS заохочує виробників вакцин повідомляти про серйозні проблеми зі здоров’ям пацієнтів, незалежно від того, чи вони вважають винною в них вакцину, чи ні. Також VAERS зазначає, що дані не можна інтерпретувати або використати, щоби встановити зв’язок між наявністю, тяжкістю, частотою чи поширеністю проблем і вакцинами», їх треба тлумачити з огляду на інші наукові дані.
Ще 2015 року науковці проаналізували дані про смертельні випадки після вакцинації з VAERS і дійшли висновку, що вони спотворені, адже йдеться про систему, яка приймає будь-яке повідомлення про небажаний ефект, що надходить до неї, не оцінюючи його клінічну значимість та не перевіряючи, чи пов’язаний він зі щепленням. І навіть у Центрі з контролю та профілактики захворювань в США вказують на ненадійність даних VAERS. Так чи інакше, навіть якщо 181 ніким не підтверджений смертельний випадок і стався, про жодні причинно-наслідкові зв’язки з вакцинацією від коронавірусу мови бути не може.

Норвегія
Норвезька служба лікарських засобів Statens Legemiddelverk, яка контролює ефективність та якість медикаментів, проаналізувала загалом 33 повідомлення про смертельні випадки в будинках для літніх людей після вакцинації від коронавірусу. У своєму звіті служба зазначає: «Багато мешканців будинків догляду за людьми, котрим робили щеплення від коронавірусу, дуже слабкі або смертельно хворі люди. Щодня в норвезьких будинках догляду чи інших схожих закладах помирає в середньому 45 людей. Тож смертельні випадки, які трапляються невдовзі після вакцинації, очікувані, але це не означає наявність причинно-наслідкового зв’язку з вакциною».
Схожого висновку дійшли і в Європейській аґенції з лікарських засобів. Там перевірили дані щодо смертельних випадків у Норвегії та дійшли висновку, що жодних сумнівів стосовно безпечності вакцини немає. В аґенції також зазначили, що попередні захворювання пацієнтів, радше за все, і є вірогідним поясненням смертельних випадків, а декотрі пацієнти вже навіть отримували паліативну допомогу.
Британський медичний фаховий журнал BMJ у повідомленні на своєму сайті цитує Стейнара Мадсена, медичного директора норвезької служби лікарських засобів: «Немає чіткого зв’язку між смертельними випадками та вакциною». Натомість, за його словами, не виключено, що звичні побічні дії вакцин, які не становлять жодної небезпеки для здорових і молодих людей, можуть погіршити попереднє захворювання літніх пацієнтів. Утім, загалом ситуація не викликає в д-ра Мадсена неспокою, адже йдеться про дуже рідкісні випадки, які трапляються з дуже слабкими пацієнтам із дуже тяжкими захворюваннями.

Бельгія
Федеральна аґенція лікарських засобів і медичних продуктів Бельгії повідомила про смерть 14 людей невдовзі після щеплення проти коронавірусу. Утім, жодного зв’язку між вакцинацією та смертю не встановили. Всім пацієнтам було більше 70 років, п’ятьом із них понад 90 літ. Інші дані про померлих немає.
В аґенції зазначили, що смертельні випадки не мали спільної клінічної картини, і це радше заспокоює. Так само заспокоює і той факт, що між вакцинацією та смертю в різних випадках були різні проміжки часу. У Бельгії застосовують вакцини виробників BioNTech/Pfizer та Moderna. Якими саме вакцинами робили щеплення 14 померлим пацієнтам, невідомо.

Перу
Університет Каетано Ередіа в перуанській столиці Лімі, що проводив дослідження вакцини виробництва китайської компанії Sinopharm, був змушений їх зупинити після того, як одна з учасниць випробування померла після Covid-19 від пневмонії.
Зрештою, з’ясувалося, що померлій зробили щеплення не вакциною, а плацебо. Після цього університет повідомив: «Важливо констатувати, що смерть учасниці не пов’язана з вакциною, адже вона отримала плацебо».
Як повідомляв «Міст», СКУ закликав ЄС підтримати доступ України до вакцин.

Катерина Юськів, «Кореспондент»

До слова
Компанія ML System із Польщі розробила пристрій, за допомогою якого можна виявити Covid-19 усього за 10 с, аналізуючи подих людини. Апарат діє за принципом алкотестера: людина видихає повітря в рурку і за кілька секунд на екрані з’являється результат тесту на коронавірус. Давид Цицонь, директор ML System, зазначив, що використання цього пристрою зробить «революцію в боротьбі з корона вірусом» і допоможе швидко подолати пандемію. Він також висловив надію, що прилад, який не потребує спеціальних навичок обслуговування, знайде масове застосування. В презентації пристрою брав участь Анджей Дуда, президент країни. «Сподіваюся, що це відкриття спростить життя людям в усьому світі», — заявив він і висловив надію, що прилад, який, за його словами, не має аналогів в світі, швидко пройде клінічні дослідження і вийде у масове виробництво. Глава держави повідомив, що сам перевірився на Covid-19 на цьому апараті, й отримав неґативний результат.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply