Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

Чи можуть полівітаміни зупинити деменцію?

Автор:

|

Грудень 05, 2021

|

Рубрика:

Чи можуть полівітаміни зупинити деменцію?

Деменція — це синдром, що зазвичай має прогресувальний характер, який призводить до погіршення когнітивних функцій понад те, що можна очікувати від звичайних наслідків біологічного старіння. Найпоширеніші симптоми деменції передбачають втрату пам’яті, зміни в процесі навчання або мислення та розгубленість. Згідно з новим дослідженням, щоденне приймання полівітамінів може допомогти уповільнити затримку когнітивних функцій.
Результати цього дослідження ще не були оприлюднені. Залишається багато запитань щодо того, наскільки значну роль можуть відігравати полівітаміни, але Лора Бейкер, професорка геронтології та геріатричної медицини в Школі медицини в Вейк-Форесті (штат Північна Кароліна), яка очолювала дослідження, заявила, що якщо подальші дослідження підтвердять результати, вітаміни зможуть заповнити пробіл у профілактиці. «Я завжди шукаю щось недороге та доступне для всіх, особливо для людей, які не мають доступу до дорогого лікування», — пояснила вона.
У дослідженні полівітамінів брали участь 21 442 чоловіків і жінок. Науковці вивчали, чи зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інсульту, раку й інших важливих наслідків для здоров’я щоденне вживання добавок екстракту какао, що містять 500 мг/день флаван-3-олів какао, або звичайних полівітамінів.
Хоча результати попередніх експериментів були позитивними, користь для здоров’я від приймання цих добавок ще не доведена. Єдиний спосіб визначити ефективність полівітамінів, — це провести широкомасштабне дослідження.
Тож учасників оцінювали на початку дослідження, перш ніж їм прописали щоденне плацебо, полівітаміни, добавку екстракту какао або одночасно добавку екстракту какао та полівітаміни. Раз на рік упродовж трьох літ учасники проходили серію тестів, які оцінювали їхню загальну когнітивну функцію та пам’ять. Ті, хто щодня приймав полівітаміни, продемонстрували статистично значуще покращення пам’яті та виконавчої функції, пов’язане з нормальним і патологічним старінням, у т. ч. хворобою Альцгаймера. А в групі з плацебо в перші два роки дослідження переваг не було.
Щодо какао, вчені наразі ще не можуть вказати на його ефективність. Відомо, що какао — це старовинний ферментований продукт, виготовлений із бобів дерева какао (Theobroma cacao). Продукти какао містять катехіни й епікатехіни, легко розчинні у воді флавоноїди, які класифікуються як флаваноли, підклас флавоноїдів із перевагами для здоров’я судин. Експериментальні та клінічні дослідження, що перевіряють споживання какао-продуктів і флаванолів какао, відзначають потенційну користь для активації тромбоцитів, ендотелій-залежної вазодилатації, запалення, кров’яного тиску та резистентності до інсуліну, що може призвести до важливих переваг для серцево-судинної системи.
Щодо полівітамінів, метою яких є зменшення дефіциту корисних речовин в організмі, дослідники відзначають помірне, але значне зниження випадків онкологічних захворювань (на 8 %) і відсутність впливу на серцево-судинні захворювання.
Крім цього, були докази того, що щоденне вживання полівітамінів може мати більшу користь для чоловіків із попереднім діагнозом раку. Поки що немає відповідних рандомізованих досліджень, проведених серед жінок, і характер даних про чоловіків вказує на те, що ці результати необхідно повторити, щоб визначити, чи знижують полівітаміни ризик раку, особливо серед жінок і тих, хто має ризик онкологічних захворювань.
За словами Доменіко Пратіко, директора Центру хвороби Альцгаймера в Університеті Темпл у Філадельфії (шат Пенсільванія), певні дефіцити вітамінів, у т. ч. вітаміни B6, B12 та E, були пов’язані з втратою пам’яті. Але полівітаміни не є золотим квитком для збереження пам’яті. Вчені рекомендують полівітаміни лише в тому разі, якщо у пацієнтів є дефіцит певних вітамінів у крові.
Як повідомляв «Міст», вітамін С запобігає інсульту.

Юлія Абрамова, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply