Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Чи можна пити каву натщесерце

Автор:

|

Листопад 26, 2022

|

Рубрика:

Чи можна пити каву натщесерце

Що може бути краще за філіжанку кави вранці? Цей напій чудово бадьорить і додає енергії на весь день. Багато людей навіть замінюють ним повноцінний сніданок. Але чи можна пити каву натщесерце?
Коли кофеїн потрапляє в кров, а потім у мозок, він починає впливати на вироблення деяких гормонів. Так, під його дією на нетривалий час збільшується кількість дофаміну. Саме тому людина, яка випила каву, відчуває покращення настрою та морального духу. А ще кофеїн впливає на збудливість спинного мозку та позитивно впливає на концентрацію, пам’ять, розумову та фізичну активність.
Після потрапляння в організм, кофеїн блокує дію гормону, що відповідає за почуття сонливості й уповільнення реакцій. Тому на якийсь час підвищується працездатність, не хочеться спати. Випивши всього лише одну філіжанку ароматного напою, у людини підвищується увага, з’являється блиск в очах. Все це відбувається завдяки стимуляції вироблення адреналіну. Цей гормон відповідає за розширення судин, підвищення кров’яного тиску, частіше серцебиття. Часто адреналін асоціюють лише зі стресовими ситуаціями, однак він потрібен організму для тренування, роботи, ухвалення правильних рішень у важливих ситуаціях. Звісно, коли його кількість помірна.
Щоб збагнути, чи можна пити каву на голодний шлунок, потрібно спершу дізнатися, як цей напій впливає на процес травлення. Коли активні компоненти кави (до прикладу, хлорогенова кислота) потрапляють до шлунка, то одразу починають активно діяти та подразнюють його стінки. Сам же шлунково-кишковий тракт сприймає вранішній напій як повноцінну їжу, тому запускає механізми перетравлення. Тобто, починає виділятися соляна кислота, яка потрібна для знезараження та розщеплення продуктів харчування. Але кава — це напій. Якщо ви будете споживати її без їжі чи натщесерце, соляна кислота буде всі свої сили направляти на взаємодію зі стінками шлунку.
Якщо ви не можете уявити свій ранок без горнятка ароматного напою, але також піклуєтесь про своє здоров’я, потрібно відмовитися від її вживання натщесерце. Адже навіть невелика порція напою становить серйозну загрозу для травної, серцево-судинної, нервової систем. Так, всього лише одна філіжанка кави без повноцінної їжі підвищує рівень кортизолу в крові, а це з часом призводить до міцної залежності. Адже організм вже не повинен самостійно підвищувати рівень кортизолу, за нього все зробить напій.
Кожна порція випитої натщесерце кави — важкий удар по шлунку. Через те, що кислота починає роз’їдати його стінки, це може стати причиною печії, нудоти та навіть гастриту в майбутньому.
А якщо ви вже страждаєте від виразки шлунка, гастриту чи інших проблем шлунково-кишкового тракту, варто розуміти, що кава натщесерце лише погіршить ситуацію. Також варто пам’ятати, що цей напій — не панацея від сонливості, а лише додає бадьорості на якийсь час, тонізуючи тільки здоровий організм.
Медики рекомендують вживати каву лише після повноцінного сніданку. А ще краще — зачекати 30 хвилин або й годину. І вже тоді пити ароматний напій.
Час споживання кави також дуже важливий, хоча і мало хто про це задумується. Якщо вірити біологічним ритмам організму, найбільш сприятливим часом вважаються ранкові години між 9.30 та 11.30. Саме в цей період рівень кортизолу падає і його потрібно підняти. А кава в цьому допоможе.
Не рекомендується пити каву ввечері. Це може надмірно збудити нервову систему та заважати сну. Щоб перетравити каву, організму потрібно не менше чотирьох годин. Тому небажано споживати напої з кофеїном після 16.00.
Як повідомляв «Міст», львівська кава смакувала в Нью-Йорку.

Тетяна Мележик, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply