Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Чи можна лікувати зуби зовсім без пломб?

Автор:

|

Січень 26, 2017

|

Рубрика:

Чи можна лікувати зуби зовсім без пломб?

Зуби можна змусити самостійно відновлювати пошкодження і таким чином покласти край використанню пломб, переконані британські вчені. Команда з Королівського коледжу в Лондоні з’ясувала, що хімічна речовина Tіdeglusіb може змушувати клітини в зубній пульпі заліковувати невеликі отвори в зубах у мишей. У дослідженні йдеться, що цей метод приводить «до повного й ефективного натурального відновлення».
У зубів дуже обмежені можливості до регенерації. Якщо внутрішня зубна пульпа оголюється, організм людини здатен виробляти тонку смужку твердої зубної тканини дентину — шару, що розташований безпосередньо під емаллю, однак великі пошкодження таким способом не заліковуються.
Зазвичай стоматологи лікують карієс за допомогою пломб із металевої амальгами або композиту з порошкоподібного скла та кераміки. Однак пломби потрібно регулярно замінювати, і дослідники сподіваються посилити природну регенеративну здатність зубів, щоб вони могли самі заліковувати великі пошкодження.
Препарат Tіdeglusіb збільшує активність стовбурових клітин у пульпі зуба, що дозволяє відновити отвори діаметром 0,13 мм в зубах у мишей, розповіли вчені. Біорозчинна губка, просочена препаратом, поміщалася в пошкоджену частину зуба, зверху наносилося захисне покриття. У міру того, як губка розкладалася, її замінював дентин, і зуб гоївся. Наразі науковці досліджують, чи можна таким же чином відновлювати більші пошкодження зубів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply